Welcome
AGD sprzęt

AGD pod zabudowę. Wybierz sprzęt, który cię nie zawiedzie.

AGD to sprzęty, bez których nie ugotujesz żadnej potrawy. Oprócz tego, że musi być funkcjonalne i na wysokim poziomie technologicznym liczy się też jego wzornictwo i estetyka. Na rynku jest coraz więcej sprzętów, które trafiają w gust niemal każdego klienta i pasują do wielu kuchni. Dziś skupimy się na sprzęcie, który służy do zabudowy. Jakie urządzenia najlepiej wybierać, aby kuchnia wyglądała świetnie, a Twoje codzienne obowiązki były przyjemniejsze?

Nowoczesna kuchnia potrzebuje nowoczesnych sprzętów

Gadżety, które są dostępne na rynku kuszą nas swoim wyglądem i możliwościami. Sprzęt AGD  jest coraz ciekawszy, schludniejszy i coraz bardziej elegancki. Sklepy oferują ogromną różnorodność tego typu sprzętów, dzięki czemu nie ma problemu w dobraniu odpowiedniego do naszego wystroju.

Na zabudowaną kuchnię decyduje się coraz więcej osób. Ukrycie wszystkich nie ciekawych detali jest wskazane, jeśli lubimy eleganckie wnętrza. Dopasowanie frontów do stylu kuchni pozwala na utrzymanie spójności wizualnej. Kuchnia pod zabudowę nie jest jednak – niestety – dla każdego. Trzeba za nią zapłacić więcej niż za meble wolnostojące i są one droższe. Inwestując w odpowiednie meble możemy jednak uzyskać niepowtarzalne wnętrze.

Piekarniki pod zabudowę. Wybór na rynku

Piekarnik to chyba najważniejszy element kuchennego AGD. W sklepach są dostępne piekarniki do zabudowy zasilane gazem, ale wciąż większość to piekarniki elektryczne. Modele do zabudowy mają widoczny front. Producenci przykładają dużą wagę do tego, żeby taki model pasował do wystroju kuchni. Większość piekarników ma wymiary 60x60x60 cm i są to parametry standardowe. Piekarniki, w które warto inwestować są energooszczędne. Mają też różne programy do pieczenia, które ułatwiają życie. Przykładem jest piekarnik Amica, który ma aż 37 programów pieczenia. Taka kombinacja pozwala przyrządzić niemal każdą potrawę.

Okapy do zabudowy

Okapy  nie muszą być rzucającym się w oczy elementem kuchni. Wielu użytkowników uważa, że okap to urządzenie wybijające się w wystroju, jednak obecnie można je tak zaprojektować, żeby nie były widoczne. Szerokość okapu dostosowana do szerokości płyty ceramicznej doskonale spełni swoją rolę, a jednocześnie może się dobrze wkomponować w wystrój.

 

Zmywarka w zabudowie

Zmywarki do zabudowy to kolejny niezbędny sprzęt AGD w kuchni. To, czy będzie ona odpowiednio się prezentować zależy od naszej wyobraźni i projektu. Możemy wybrać zmywarkę zintegrowaną (panel sterujący ukryty za frontem) lub częściowo zintegrowaną (panel do sterowania na zewnątrz). Każda z nich ma zalety: częściowo zintegrowane zapewniają większą jednorodność stylistyczną, natomiast zintegrowane idealnie pasują do frontów. Szerokość zmywarki może być różna: w sklepach znajdziemy zarówno takie, które mają 45 cm, jak i takie, które mają 60 cm. Ich wielkość jest więc zależna od tego, ile miejsca mamy do wykorzystania. Pamiętajmy, że zmywarka może też być wolnostojąca, jednak nie da to tak dobrego efektu wizualnego, jak zmywarki w zabudowie.