Welcome
Apartamenty inwestycyjne nad morzem

Apartamenty inwestycyjne nad morzem

Apartamenty inwestycyjne nad morzem – czy to korzystne rozwiązanie? Dochód z wynajmu apartamentów inwestycyjnych nad morzem waha się od 7 do 8% rocznie. Jednocześnie firma zarządzająca zajmuje się utrzymaniem i wynajmem lokali, dzięki czemu inwestorzy nie muszą sami szukać najemców i monitorować stanu nieruchomości. Operator jest odpowiedzialny za remont, konserwację i utrzymanie obiektu. Jeśli inwestor kupuje apartament, ma również możliwość bezpłatnego wypoczynku w dowolnym momencie.

Apartamenty inwestycyjne nad morzem – czy to korzystne rozwiązanie?

Nieruchomości z apartamentami inwestycyjnymi nad morzem bałtyckim przyciągają wczasowiczów zaciszną i relaksującą atmosferą, pięknymi widokami, czystą piaszczystą plażą i najwyższym poziomem usług. Taki obiekt posiada wiele apartamentów o różnym lub zbliżonym standardzie wykończenia i wyposażenia. Deweloper proponuje wykupienie udziału w projekcie i otrzymanie gwarantowanego dochodu z wynajmu apartamentów.

Kupno apartamentu inwestycyjnego nad morzem jest korzystne z kilku powodów:

  • Stajesz się właścicielem luksusowego mieszkania w prestiżowej miejscowości wypoczynkowej.
  • Jeśli zdecydujesz się wynająć mieszkanie, możesz zrobić to sam lub powierzyć tę pracę operatorowi.
  • Firma zarządzająca pobiera uzgodniony procent przychodów jako wynagrodzenie za swoje usługi.
  • Bezpieczeństwo, utrzymanie kompleksu, rozwój infrastruktury, to wszystko jest po stronie operatora.

Inwestowanie w nieruchomości to jeden ze sposobów na uzyskanie stabilnego dochodu pasywnego, co jest ważne w trudnych czasach dla gospodarki i dla nas wszystkich. Najwyższej klasy apartamenty inwestycyjne nad morzem to opłacalna, niezawodna inwestycja na wynajem lub sprzedaż. Nowe obiekty nadmorskie spełniają wszystkie kryteria nowoczesnego, komfortowego mieszkania. Łagodny morski klimat, solidność konstrukcji i przestrzeni mieszkalnych oraz niewiarygodnie wysoki potencjał inwestycyjny to tylko niektóre z głównych powodów zakupu apartamentów inwestycyjnych.

Potencjał apartamentów inwestycyjnych nad morzem

Apartamenty inwestycyjne nad morzem
Apartamenty inwestycyjne nad morzem

Apartament może być przestronny np. o powierzchni 90 m2 i składać się z dwóch sypialni, salonu, kuchni oraz dwóch łazienek. Nowoczesne technologie: ogrzewanie i klimatyzatory, sprzęt AGD do zabudowy (kuchenka, piekarnik i wyciąg), sprzęt sanitarny najlepszych marek w połączeniu z niezrównaną jakością wykończenia wnętrz zrobią wrażenie na każdym. Infrastruktura wewnętrzna jest przemyślana z uwzględnieniem wszystkich trendów odpowiednich do spędzania wakacji rodzinnych oraz do wynajmu turystom. Nawet mały metraż apartamentu przynosi znaczące zyski, na przykład lokal o powierzchni około 34 m2 daje 5900 złotych miesięcznie a w skali roku to 70800 złotych.

Szczególną uwagę przywiązuje się do bezpieczeństwa, które zapewnia ochrona oraz system monitoringu. Do dyspozycji jest często: basen, siłownia i wspaniały teren rekreacyjny. Wyjątkowa lokalizacja dodatkowo podkreśla wysoką rentowność oferowanych apartamentów inwestycyjnych nad morzem. Infrastruktura handlowa, społeczna i biznesowa nadmorskiego miasta znajduje się w zasięgu każdego turysty. 

Czym zajmuje się operator?

Całym obiektem z apartamentami inwestycyjnym nad morzem zarządza operator, często jest to deweloper budujący cały kompleks. Do jego zadań należy utrzymanie nieruchomości w jak najlepszym stanie, aby cieszyła się ona stałym zainteresowaniem turystów. Ponadto w razie potrzeby przeprowadza remonty oraz naprawy, zajmuje się też promocją obiektu i dba o sprawność systemu rezerwacyjnego. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla właściciela apartamentu inwestycyjnego nad morzem, ponieważ nie musi on angażować się z najem i utrzymanie mieszkania.

Jakie są koszty takich usług? To podpisanie umowy najmu z operatorem, w której wskazany jest podział zysku z wynajmu apartamentu turystom między operatora a właściciela. Jeżeli operator gwarantuje stałą stopę zwrotu, na wysokość osiągane zysku nie będzie miało wpływu obłożenie lokalu. Właściciele apartamentów oraz turyści mogą korzystać z całej infrastruktury to znaczy z: recepcji, restauracji, placu zabaw, SPA, strefy fitness itp.

O czym pamiętać kupując apartamenty inwestycyjne nad morzem?

Przy zakupie apartamentu inwestycyjnego nad morzem z przeznaczeniem na wynajem trzeba wybierać dogodne lokalizacje obiektu. Chętnie odwiedzane przez turystów są niewielki miasta nadmorskie. Dużym walorem podnoszącym wartość rynkową apartamentu ma nieduża odległość od morza, piękne widoki z okna i tereny zielone na obszarze wokół obiektu. Jeżeli w pobliżu są ścieżki rowerowe, bawialnie dla dzieci, sklepy i bar, to taka inwestycja skazana jest na powodzenie. Jeżeli decydując się na wybór lokalu uwzględnione zostaną takie niuanse, prawdopodobieństwo zainteresowania się turystów wynajmem jest bardzo wysokie.

Oczywiście metraż lokalu nie jest bez znaczenia. Najbardziej poszukiwane są apartamenty inwestycyjne nad morzem o powierzchni do 60m2. Ważne, aby zawierały salon z aneksem kuchennym, łazienkę, sypialnię dla dorosłych i dla dzieci. Zakup lokalu o większej powierzchni wiąże się z wyższymi kosztami utrzymania, natomiast kawalerki nie są zbyt atrakcyjne dla turystów poszukujących ekskluzywnych warunków. Na terenie obiektu powinien znajdować się parking lub garaż i oczywiście winda. Apartament  powinien być atrakcyjny, wyposażony w efektowne meble, ponieważ estetyka jest bardzo ważna dla wynajmujących. Taki lokal to pewna inwestycja, przynosząca oczekiwany comiesięczny zysk, a gdy zaistnieje potrzeba sprzedaży wartość nieruchomości będzie znacznie wyższa.