Welcome
Co to jest hybrydowy lakier do paznokci?

Co to jest hybrydowy lakier do paznokci?

Piękne, zadbanie dłonie i paznokcie są wizytówką kobiety. Nic dziwnego, że panie coraz częściej sięgają po nowoczesne lakiery hybrydowe. Pozwalają one na uzyskanie spektakularnych rezultatów, a dodatkowo są bardzo trwałe. Manicure hybrydowy wykonać można zarówno w salonie stylizacji paznokci, jak i we własnym domu. Czym jest lakier hybrydowy do paznokci? Jakie produkty i akcesoria będą niezbędne do wykonania manicure takiego rodzaju we własnym zakresie?

Czym jest lakier hybrydowy?

Lakier hybrydowy jest typem lakieru do paznokci, charakteryzującym się wysoką pigmentacją oraz strukturą polimerową. Wysokie napigmentowanie pozwala na uzyskanie soczystych, nasyconych i co najważniejsze trwałych kolorów. W swoim składzie, hybryda nie zawiera żadnych rozpuszczalników. Aby lakier zmienił konsystencję z płynnej na stałą, tworząc trwałą powłokę na paznokciach, konieczne jest użycie specjalnej lampy UV. Preparat zawiera w swoim składzie katalizatory, które stymulowane światłem inicjują proces polimeryzacji cząstek lakieru.

Co jest potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

Dostępność lakierów hybrydowych w ostatnich latach znacznie wzrosła. Można je kupić w wielu drogeriach i supermarketach, a także specjalistycznych punktach poszczególnych producentów. Oczywiście, wszystkie niezbędne akcesoria do manicure można również nabyć online. Sama buteleczka z kolorowym lakierem w tym przypadku jednak nie wystarczy. Jeśli chcemy samodzielnie nałożyć lakier hybrydowy, potrzebne będą:

  • Produkt do odtłuszczania płytki paznokcia,
  • Lakier podkładowy/baza UV,
  • Wybrany lakier hybrydowy,
  • Top coat/ lakier utrwalający i utwardzający powierzchnię,
  • Lampa UV.

Jaka jest różnica między tradycyjnym lakierem do paznokci a hybrydą?

Lakiery hybrydowe nie zawierają w swoim składzie żadnych rozpuszczalników, przez co po nałożeniu warstwy lakieru nie wystarczy poczekać na jego wyschnięcie, tak jak robimy to w przypadku lakierów klasycznych. Twardnienie lakieru hybrydowego wymaga inicjacji za pomocą lampy.

Dodatkowo, istnieją oczywiście wyraźne różnice wizualne. Kolory lakierów hybrydowych są bardziej nasycone, dzięki skondensowanej pigmentacji. Uzyskana powloką lakieru jest duża bardziej błyszcząca, gładka. Możliwe jest jej dodatkowe zdobienie, co w przypadku lakierów klasycznych jest utrudnione.

Jak wygląda aplikacja lakieru hybrydowego?

Aplikacja lakieru hybrydowego wymaga wstępnego przygotowania płytki paznokcia. Należy usunąć skórki, nadać paznokciom pożądany kształt i delikatnie spiłować samą powierzchnie płytki. Ważne jest wymodelowanie paznokcia na tym właśnie etapie – piłowanie paznokci pomalowanych lakierem hybrydowym nie jest polecanym rozwiązaniem.

W następnej kolejności paznokcie należy przetrzeć preparatem odtłuszczającym i pomalować bazą UV. Po jej utwardzeniu należy nałożyć właściwy lakier i w końcu – top coat. Czas utwardzania należy ustalić w oparciu o wskazania producenta wybranych produktów.

Czym jest żel UV?

Gabinety kosmetyczne i stylizacji paznokci  często oferują usługę żelu i hybrydy. Na czym polega?

Usługa ta  skierowana jest do wszystkich klientek, które przez pomalowaniem paznokci, chciałyby je najpierw wydłużyć lub poprawić kształt. W takim przypadku, po opiłowaniu i zmatowieniu płytki paznokciowej, nakłada się na nią żel hybrydowy do przedłużania paznokci. Jest to również produkt polimerowy, który po zastygnięciu i wymodelowaniu pozwala na uzyskanie efektu pięknych, dłuższych, zdrowych paznokci o idealnie gładkiej powierzchni. Żel UV, podobnie jak lakier hybrydowy, twardnieje pod wpływem światła lampy UV.

Paznokcie żelowe stanowią idealną bazę do nakładania lakierów hybrydowych. Możne je również dodatkowo zdobić tworząc oryginalne, niepowtarzalne stylizacje.  Ciekawą alternatywą dla stosowania żeli hybrydowych jest użycie innowacyjnych kolorowych żeli do paznokci. Są to produkty pozwalające na jednoczesne odbudowanie płytki paznokcia, nadanie jej pożądanego kształtu i zwiększenie długości, przy jednoczesnym zapewnieniu koloru. To metoda pozwalająca oszczędzić sporo czasu i ułatwiająca pielęgnację. Kiedy naturalne paznokcie odrosną, wystarczy jedynie uzupełnić braki żelu.

Na co uważać, decydując sie na hybrydę?

Lakiery hybrydowe do paznokci  zapewniają trwałe, estetyczne rezultaty. Są bezpieczne, pod warunkiem, że zachowa się odpowiednie środki ostrożności. Po pierwsze, lakieru nie należy nakładać w przypadku paznokci z widocznymi śladami infekcji czy stanów zapalnych. Po drugie, konieczne jest właściwe przygotowanie płytki paznokcia, czyli jej odtłuszczenie i delikatne zmatowienie oraz użycie bazy UV. Pominięcie któregoś z tych etapów spowoduje znacznie krótsze utrzymywanie się lakieru na paznokciach. W przypadku prawidłowej aplikacji, efekty powinny trwać przez 3 tygodnie.

Do usuwania starej powierzchni hybrydy należy stosować specjalnie do tego przeznaczane preparaty i postępować zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Zazwyczaj konieczne jest delikatne spiłowanie powierzchni hybrydy i owinięcie każdego paznokcia płatkiem kosmetycznym nasączonym preparatem do usuwania.  Pomiędzy kolejnymi sesjami manicure hybrydowego warto zadbać o kondycję paznokci, stosując odżywki i serum witaminowe i natłuszczające płytkę paznokcia.