Welcome
Co warto zobaczyć będąc na Sardynii?

Co warto zobaczyć będąc na Sardynii?

Dla wielu osób podróżowanie to największe z marzeń, jakie tylko można realizować w swoim życiu. Jednym udaje się te marzenia spełnić, inni z kolei wciąż marząc liczą na to, że przyszłość otworzy im nowości w postaci miejsc, które chcą zobaczyć. Na pewno wakacje na Sardynii to jedno z celów podróży, które warto mieć na liście. Wyspa ta jest niezwykle różnorodna, bardzo kolorowa i zielona. W każdej porze roku można spędzić tam niezwykłe chwile, które pozostaną w pamięci do końca życia. 

Zawsze, kiedy tylko wyjeżdżamy na wakacje, w pierwszej kolejności patrzymy na dane miejsce, zastanawiamy się nad tym, co warto zwiedzić, gdzie pojechać, co odwiedzić, co zobaczyć. Nowe miejsce to chęć poznania bliżej kultury, tradycji, mieszkańców oraz miejsc, które pozwolą nam poznać prawdziwe piękno. Jedni zwiedzając inne kraje zwracają uwagę na niezwykłe krajobrazy i jedyne w swoim rodzaju miejsca, inni z kolei poszukują niezwykłych zabytków, pragną poznać kulturę, tradycję, zwyczaje, a także miejsca szczególne, które coś znaczą i mają jakąś wartość.

Co więc warto odwiedzić spędzając wakacje na Sardynii?

Na pewno bardzo magicznym miejscem jest Zatoka Orosei, która zapiera dech w piersiach i sprawia, że samo na nią patrzenie jest fascynującym przeżyciem. Cudowna, krystalicznie czysta woda, skały wokół, wszystko dosłownie idealne pod każdym względem, a do tego magiczne w każdej kwestii. Całość, począwszy od roślinności, przez piasek i wodę tworzy prawdziwą magię, obok której bez wątpienia nie można przejść obojętnie. Każdy, kto tylko znajdzie się na Sardynii, na pewno powinien to właśnie miejsce odwiedzić.

co-warto-zobaczyc-bedac-na-sardyniiKolejnym punktem na mapie jest Alghero, piękne miasto w którym można podziwiać mury obronne znajdujące się tuż nad samym morzem. Klimatyczne miejsce, gdzie znajduje się szereg restauracji i kawiarnii, gdzie można smacznie zjeść i miło spędzić czas. Będąc tam, nie sposób także nie zwrócić uwagu na półwysep Caccia, który zachwyca i zapiera dech w piersiach via ferraty del Cabirol, będącą 200- metrową przepaścią, gdzie zdjęcia potrafią oczarować dosłownie każdego. Nie ma osoby, na której ten krajobraz nie zrobiłby piorunującego wrażenia. Odwiedzając to miejsce, warto także zobaczyć grotę Neptuna, nuragi Palmavera i Anghelu Ruju z grobowcami wróżek.

Dalej spędzając wakacje na Sardynii powinniśmy znaleźć się na półwyspie Sinis. Znajduje się na nim obszar chroniony, na którym to spotkać możemy rzadkie odmiany ptaków oraz ryb. Miejsce to charakteryzuje się kwarcowymi plażami z delikatnym piaskiem. Na tym półwyspie spędzić wakacje powinny wszystkie te osoby, które kochają ciszę, spokój i spędzanie czasu z dala od zgiełku miast i harmidru ludzi.

Co dalej? Na pewno Wąwóz Su Gorroppu to także atrakcja warta obejrzenia. Głębokość tego miejsca sięga nawet do 500 metrów, a więc jest on najgłębszym w Europie. Wąski, bardzo efektowny i na pewno zapierający dech w piersiach.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl