Welcome
Dobre blogi o książkach

Dobre blogi o książkach

Które dobre blogi o książkach warto odwiedzić? Dla wielu osób czytanie książek to jedno z ulubionych zajęć. Nie jest to jednak nic zaskakującego – sama lektura niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim poszerzamy swoje słownictwo, jednocześnie rozwijamy własną wyobraźnię. W wielu przypadkach mamy jednak poważne wątpliwości w zakresie tego, na jaką pozycję warto się zdecydować.

Wybór w tym zakresie jest bardzo szeroki, bowiem rynek oferuje wiele różnych tytułów. Pomocne mogą okazać się jednak dobre blogi o książkach. Na ich podstawie niejednokrotnie możemy podjąć decyzję w zakresie tego, jaka kolejna powieść znajdzie się na naszej półce. Które blogi o książkach warto odwiedzić? Na które należy zwrócić uwagę w sposób szczególny? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w poniższym wpisie, dlatego też serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Podróżowanie między stronami

Niejednokrotnie czytelnicy poszukują dobrego bloga o książkach, w którym mogą uzyskać cenne informacje na temat interesujących książek. Pierwszym, który polecimy, jest “Podróżowanie między stronami”. Jego cechą charakterystyczną jest to, że niemalże zanurza nas w niesamowitym świecie czytania. Oferuje wiele zróżnicowanych opinii, jednocześnie autor nie boi się subiektywnej krytyki. Uwzględniane są tam różne gatunki literatury, jednak najczęściej spotykane to fantasy, science fiction, humor. Jako ciekawostkę warto również przytoczyć, że omówiono sekcję książek, których lektura nie jest wskazana. Oczywiście wszelkie informacje się tam znajdujące są subiektywne- jest to naturalne w przypadku blogów. Trudno jest bowiem o bycie obiektywnym w zakresie oceny czegokolwiek, a tym bardziej książek. Każdy posiada nieco inne preferencje, jednakże czytelnicy z pewnością znajdą na wcześniej wspomnianym blogu to, czego szukają.

Boomeran

Dobre blogi o książkach
Dobre blogi o książkach

Kolejnym blogiem, który gorąco polecamy, jest Boomeran. Jest to jeden z popularniejszych blogów literackich, który proponuje osobom zainteresowanym nie tylko filmy wideo, ale również ciekawe audycje wywiadów z autorami. Z pewnością jest to gratka dla fanatyków określonego pisarza. Nie są to jednak jedyne informacje, które możemy tam zaobserwować. Warto również wspomnieć o możliwości obserwowania nowości literackich, jak również o znajdowaniu opublikowanego postępu części książek. Właściciel Boomeran zwraca uwagę również na trafną krytykę, co ciekawe nie tylko literacką, ale również kulturową. Jest ona dokonywana przez wielu autorów, dlatego czytelnik może mieć pewność co do regularności w publikowaniu nowych treści. Z pewnością jest to strona, którą warto odwiedzić, chociażby ze względu na mnogość informacji, które dla czytelnika mogą okazać się bardzo interesujące i pomocne w wyborze następnej pozycji. 

Od czytnika do czytnika

Przedstawiliśmy już dwa ciekawe blogi o książkach. Kolejny, który jest godny polecenia, to “Od czytnika do czytnika”. W tym przypadku właściciel skupia się na powieściach, które mogą mieć odmienne gatunki. Dokonywane są fachowe recenzje, jednocześnie przedstawione są rzetelne opinie na poszczególne tematy. Co ciekawe, przedstawiane są również wywiady i spotkania z autorami, co również może okazać się gratką dla prawdziwych fanatyków literatury. Warto wspomnieć o ciekawym udogodnieniu, jakim jest booktrailers. Czym jest ów dodatek? Otóż w praktyce są to filmy, które w pewien sposób informują nas, jak będą wyglądać przyszłe książki. Ukazywane są również adaptacje kinematograficzne zróżnicowanych utworów. Jak można zatem zauważyć, ilość informacji możliwych do przeglądania jest bardzo satysfakcjonująca. 

Polecamy uwadze:

Wyimaginowana idea

Następny prezentowany przez nas blog dotyczący dobrych książek to “Wyimaginowana idea”. Jest to strona, która całkowicie poświęca się literaturze. Przedstawiane są zróżnicowane recenzje książek, niezależnie od tego, jaki jest jej gatunek, co z pewnością jest ogromnym udogodnieniem dla osób, które czytają niemalże wszystko, co ich zainteresuje. Przedstawiane są krótkie podsumowania i opis tego, o czym jest dana powieść, a także w jaki sposób jest ona napisana. Warto również wspomnieć o komentarzach i kompilacjach najbardziej interesujących okładek. Blog co prawda jest w języku obcym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać automatyczne tłumaczenie. Treści, które się tam znajdują, z pewnością są godne uwagi.

Czytelnia osobista

Jest to polski blog, który z pewnością dostarczy wiele interesujących informacji na temat ciekawych książek. Strona wyróżnia się przede wszystkim szerokimi horyzontami czytelniczymi, co oznacza, że znajdują się tam pozycje różnych gatunków. Na uwagę zasługuje namiętne interpretowanie książek, jak również bezkompromisowa ocena tekstów.

Jaki blog warto wybrać?

Część z przedstawionych blogów pochodzi zza granicy – warto je jednak brać pod uwagę, jeśli zależy nam na bardzo interesujących treściach. Oczywiście ostateczny wybór jest zależny przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji – warto odwiedzić kilka stron i dopiero na tej podstawie podjąć ostateczną decyzję. 

Literacki GPS – blog literacki
ul. Giuseppe Garibaldiego 4/203
04-078 Warszawa
604 810 444
www.literackigps.pl