Welcome
podolog

Dobry podolog a zdrowie i komfort stóp

Dobry podolog a zdrowie i komfort stóp : dbanie o stopy to element niezwykle istotny, na jaki większość z nas zupełnie nie zwraca uwagi. Wydaje nam się, że wystarczy jedynie podstawowa higiena podczas codziennej kąpieli i nic więcej naszym stopom nie trzeba. Nieprawda! Stopy każdego dnia spędzają wiele godzin w niewygodnych, nie dających komfortu butach. Pod wpływem chodzenia tworzą się odciski i modzele, w kontakcie z podłożem może pojawić się grzybica, a w razie kontaktu z osobą zarażoną wirusem kurzajka. U wielu osób ogromnym problemem są wrastające paznokcie, problemy z płytką, nadpotliwość. Wiele jest powodów, dla których podologia jest niezbędna, by móc rozwiązać problem.

Wybierając profesjonalną klinikę, w której świadczone są najwyższej jakości usługi, dane miejsce oferuje nam między innymi badanie rozkładu nacisku na stopę, określenie parametrów biomechaniki chodu, zdiagnozowanie wad stóp i kończyn dolnych, kondycję stóp w przypadku różnego rodzaju chorób, w tym stopy cukrzycowej, tworzenie wkładek ortopedycznych pod indywidualne potrzeby klientów. Podologia daje ogromne możliwości działania i rozwiązywania problemów, z jakimi na co dzień się zmagamy. Najważniejszą kwestią jest jedynie wybrać takie miejsce, które będzie w stanie w 100% spełnić nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby. 

Podolog – co to za lekarz? To specjalista, który zajmuje się tymi wszystkimi działaniami, jakie zostały opisane powyżej. Podolog – gdzie przyjmuje? W prywatnych klinikach, które świadczą najwyższą jakość usług lub w ramach usług NFZ, ale w tym przypadku nie każdy pacjent ma możliwość otrzymania tego, na czym mu zależy. Uważa się bowiem, że podologia ma leczyć stany chorobowe, a w wielu przypadkach stwierdza się, że dokonywane zmiany mają podłoże estetyczne. Warto więc wcześniej sprawdzić różne miejsca, porównać oferty, dowiedzieć się, czy podolog co leczy problemy stóp, będzie w stanie nam pomóc. 

Jak podolog troszczy się o stopy?

Stopy stanowią filar dla naszego ciała i to właśnie na nich opiera się cały ciężar. Tak ważne jest więc to, aby były one w jak najlepszej kondycji przez jak najdłuższy okres czasu. Wszelkie powstające zmiany, każde stany zapalne, choroby, wszystko należy w pełni kontrolować, tak, aby móc postawić na to, co dla nas najlepsze. Jeśli będziemy bagatelizować problem, może on z małego stać się naprawdę bardzo poważny, dlatego też tak ważne jest to, abyśmy od razu działali. Wśród najczęściej pojawiających się problemów zaliczyć można między innymi kurzajki, modzele i odciski. Wszystkie z nich powinny być zdiagnozowane przez podologa z Warszawa  i ten powinien podjąć ostateczne leczenie. Po to bowiem jest podologia, by tego typu problemy rozwiązywać. Mając jakiekolwiek zmiany, należy od niej od razu zacząć.

Jak podolog usuwa kurzajki?

W przypadku wystąpienia kurzajek zastosować można zamrożenie wypalanie prądem lub w przypadku małych zmian leczenie farmakologiczne. Kurzajka jest brodawką wirusową, która może mieć okrągły lub podłużny kształt. Może przybrać kolor szary, biały lub brązowy. Na stopach mogą występować w formie pojedynczych zmian lub jako nieliczne głębokie wykwity, które wywołane są przez HPV 1 i tak zwane brodawki mozaikowe wywołane przez HPV 2, jako drobne wykwity, które skupiają się nie w pojedyncze, ale w większe ogniska. 

Jak podolog usuwa modzele?

Tutaj problem jest inny, bowiem w większości przypadków ich występowanie związane jest z niewłaściwym doborem butów lub złym stawianiem stopy. Aby więc pozbyć się modzeli, trzeba przede wszystkim pozbyć się przyczyny danego stanu rzeczy. Nie wszystkie modzele można usunąć, ale te które się da, należy smarować specjalnymi maściami, a następnie usunąć przy pomocy narzędzi podologicznych. 

Jak usunąć odciski

Mając odcisk, na początku można zastosować specjalny plaster, który ma na celu wyleczyć zmienione miejsce. Jeśli jednak to nie pomoże, konieczna jest wizyta u lekarza podologa, który stosując odpowiednie rozwiązania, pozwoli nam raz na zawsze pozbyć się problemu. A czym tak naprawdę są odciski? To inaczej nagniotki lub odgniotki, które są wrastającym do wewnątrz zgrubieniem naskórka. Odciski mogą pojawić się między palcami i w ich okolicy, jak również i w każdym miejscu na stopie. Podologia pozwala z takimi właśnie problemami się borykać, w pełni usunąć bolesne zmiany, z jakimi się borykamy. 

Pod żadnym względem nie lekceważmy problemu. Jeśli zmiana na stopie się pojawi, a my nie będziemy stosunkowo szybko działać, dana zmiana może spowodować poważne w skutkach konsekwencje. Pierwszą z rzeczy jest więc poszukanie kliniki, która świadczy usługi podologiczne i tam sztab wyszkolonych specjalistów, z pewnością szybko zdiagnozuje problem, zastosuje odpowiednie leczenie i będzie chciał widzieć pacjenta, czy to na zmianie opatrunku czy podczas kontroli. Grunt to nie zwlekać, gdyż takie działanie właśnie powoduje, że problem się pogłębia, a później poradzić sobie z nim jest już niezwykle łatwo.