Welcome

Dopasowanie odpowiedniej biżuterii do kształtu twarzy

Odwiedzasz sklep z biżuterią i od nadmiaru wyboru po prostu boli Cię głowa? Nie jesteś pod tym względem wyjątkiem. Wiele kobiet z tego powodu rezygnuje zupełnie z zakupów w salonach stacjonarnych i wybiera raczej sklep z biżuterią online, gdzie może na spokojnie poprzeglądać asortyment.

Dobór właściwej biżuterii ułatwi Ci poznanie sekretów właściwego dopasowania tych elementów do kształtu Twojej twarzy. Odwiedzając sklep z biżuterią, od razu będziesz wiedzieć czego szukasz i pójdzie Ci o wiele sprawniej.

Przed wizytą w sklepie z biżuterią dokonaj pomiarów swojej twarzy

Dokonaj pomiarów swojej twarzy. Pomiary te pokażą Ci, jaki masz kształt twarzy, aby dopasować najlepszą biżuterię dla Ciebie, która uzupełnia właśnie ten kształt. Będziesz potrzebować elastycznej taśmy mierniczej i czegoś, co przytrzyma Ci włosy (jak spinki do włosów lub gumka do włosów). Pomaga patrzenie w lustro podczas wykonywania pomiarów. 

Zwiąż włosy tak, aby całkowicie pozbyć się ich z twarzy. Jeśli używasz klipsów, możesz spiąć włosy do tyłu lub na czubku głowy.

 • Zmierz linię włosów (w centymetrach). Miarkę umieść z jednej strony na lewej przedniej skroni (tuż poniżej linii włosów), a drugi jej koniec umieść na prawej skroni. Zapisz tę liczbę.
 • Zmierz swoje kości policzkowe. Umieść jeden koniec miarki na górze lewej kości policzkowej (tuż nad największą wypukłością policzka), a drugi koniec na górze prawej kości policzkowej. Zapisz tę liczbę.
 • Zmierz linię szczęki. Umieść jeden koniec miarki na lewej krawędzi szczęki (tuż poniżej płatka ucha), a drugi koniec na krawędzi prawej szczęki. Zapisz tę liczbę.
 • Zmierz pionową długość twarzy. Miarkę umieść z jednej strony na spodzie podbródka (na samej końcówce), a drugi koniec na samej górze czoła (tuż przy linii włosów). Zapisz tę liczbę.

Określ kształt swojej twarzy

Teraz możesz użyć liczb z pomiarów, aby dowiedzieć się, który kształt najlepiej pasuje do Twojej twarzy. Stań przed lustrem, czytaj opisy kształtów i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twojego kształtu i wymiarów:

 • Okrągłe twarze są zbliżone do idealnego koła. Twarz jest symetryczna we wszystkich proporcjach; nie dłuższa niż szersza, ani szersza niż dłuższa. Przykładem kogoś o okrągłej twarzy jest Penelope Cruz;
 • Owalne twarze są półtora razy dłuższe niż szersze. Są bliżej pionowego owalu. Przykładem znanej osoby o owalnej twarzy jest Beyoncé Knowles;
 • Kwadratowe twarze pokazują swój kształt w linii szczęki. Ludzie o kwadratowych twarzach mają taką samą szerokość linii szczęki i linii włosów. Przykładem celebryty o kwadratowej twarzy jest Angelina Jolie;
 • Twarze w kształcie serca są najszersze na kościach policzkowych i mają wąskie czoło i szczękę. Przykładem osoby o twarzy w kształcie serca jest Jennifer Garner;
 • Twarze w kształcie diamentu mają wąski podbródek z szerszym czołem i skroniami.  Przykładem celebryty o twarzy w kształcie diamentu jest Halle Berry. 

Dopasuj kształt twarzy do odpowiedniej biżuterii

Teraz, gdy znasz już kształt swojej twarzy, możesz odwiedzić sklep z biżuterią z dużą wiedzą dotyczącą dobrania odpowiednich ozdób dla siebie:

 • Okrągłe twarze są najbardziej dopasowane do biżuterii, która wyrównuje okrągły kształt twarzy. Długie naszyjniki, które zwisają nisko na piersi, są dobrym wyborem. Długie, ustawione pod kątem kolczyki uzupełnią okrągłą twarz. Kształty kolczyków, takie jak prostokąty i trapezoidy, są dobrym rozwiązaniem;
 • Owalne twarze są wszechstronne. Ten kształt może nosić prawie każdy styl naszyjnika lub kolczyków. Kolczyki Hoop (okrągłe) i Chandelier (duże, wiszące) są szczególnie pochlebne;
 • Kwadratowe twarze powinny nosić naszyjniki z wisiorami lub bibelotami na dole, aby odciągnąć uwagę od mocnej szczęki. Zawieszki z zakrzywionymi kształtami są dobrym wyborem. Duże kolczyki w kształcie obręczy lub Chandelier uzupełnią kształt twarzy;
 • Twarze w kształcie serca wyglądają najlepiej w towarzystwie naszyjnika lub krótkich naszyjników, aby dodać krągłości do wąskiego podbródka. Zawieszone kolczyki w kształcie trójkąta lub w kształcie serca będą najlepszym wyborem dla tego kształtu twarzy;
 • Twarze w kształcie diamentu powinny wybrać naszyjniki i krótkie obręcze. Dodają długość wąskiej brodzie, dobrze kształtują wygląd twarzy.

Sklep z biżuterią powinien być miejscem, w którym spełniają się Twoje marzenia na temat idealnego wyglądu. Błyskotki muszą być piękne nie tylko same w sobie, ale równie dużo dodawać swojej właścicielce. Na szczęście mając odpowiednią wiedzę, można odwiedzać sklep z biżuterią bez kompleksów i od razu kierować swoje spojrzenia w stronę wyrobów jubilerskich najbardziej odpowiednich do określonego typu wyglądu. Zawsze warto zapytać o poradę obsługę, ale także na zakupy zabrać bliską osobę, która doradzi od serca.

Sklep z biżuterią online także może być dobrym miejscem na zrobienie tego typu zakupów. W tym przypadku, aby być zadowolonym z rezultatów, koniecznie przymierz coś w podobnym kształcie spośród domowych zasobów. Wówczas dobór będzie znacznie łatwiejszy.