Welcome
Esperal Poznań

Esperal Poznań

Esperal Poznań, potocznie zwany wszywką, to farmakologiczne leczenie alkoholizmu. Niestety nie zawsze jest to skuteczne podejście, ponieważ Esperal i jego efekty są bardzo osobiste. Chociaż może pomóc wybranym pacjentom powrócić do normalnego życia, inni mogą nie zauważyć najmniejszych postępów w walce z alkoholizmem. Esperal jest bardzo popularny w naszym kraju, a ci, którzy zostali wybrani, przeszli kilka procedur szycia. Niestety nie jest on pozbawiony skutków ubocznych i powinniśmy zrozumieć wszystkie jego konsekwencje, zanim zdecydujemy się z niego skorzystać.

Esperal – co to jest?

Esperal Poznań, tak zwana etykieta alkoholowa, to tak naprawdę lek, którego na polskim rynku już nie ma. Pod tą nazwą był produkowany dopiero kilka lat temu i na stałe zapisał się w pamięci rodaków. Obecnie zamiast esper lekarze podają pacjentom substancję zwaną disulfiramem. Poza samą nazwą nie ma między nimi żadnej różnicy. Substancje czynne silnie oddziałujące z alkoholem pozostają niezmienione.

Jak działają etykiety alkoholi?

Aby wyjaśnić zasadność używania Esperalu i całą ideę stworzenia tej metody walki z alkoholizmem, konieczne jest wyjaśnienie jej wpływu na proces leczenia alkoholików. Niestety etykiety alkoholowe to tylko część kuracji. Jej najważniejszym celem jest wywołanie niechęci do spożywania dużych ilości płynów. Podobne podejście stosuje się przy rzucaniu palenia. Pacjenci, którzy otrzymują szwy Esperal ( https://wszywka-alkoholowa.com.pl/ )w ciągu kilku minut po spożyciu napojów alkoholowych, doświadczają szeregu nieprzyjemnych efektów związanych z reakcją alkoholu ze składnikiem aktywnym. W rezultacie nietolerancja alkoholu u takich osób wzrasta dziesięciokrotnie.

Skutki uboczne używania Esperalu

Skutki uboczne łączenia Esperalu z alkoholem obejmują:

 • lek,
 • rumieniec
 • bicie serca
 • nagły wzrost ciśnienia,
 • uczucie zadyszki
 • nadmierne pocenie,
 • zawroty głowy,
 • ból głowy,
 • wymiociny,
 • mdłości.

Objawy te mogą trwać nawet do kilkunastu godzin po wypiciu napoju alkoholowego i zwykle zaczynają się kilka minut po wypiciu. W najgorszym przypadku picie alkoholu z alkoholem wprowadzonym pod skórę może doprowadzić do zawału serca.

Jaki są zdania o Esperalu?

Esperal Poznań
Esperal Poznań

Opinie o Esperalu są różne. Podobnie jak w przypadku wielu innych metod lub pomocy w wyzdrowieniu z alkoholizmu. Niektórym Esperal gwarantuje trwałą abstynencję, ponieważ po długim okresie niepicia są wystarczająco silni i znają sytuację, aby trzymać się swojej decyzji, a nie ją zmieniać. Dla innych komunikat, że etykiety alkoholu obowiązują tylko w wybranych momentach i że to on jest przyczyną nieprzyjemnych objawów, a nie sam alkohol, wzmacnia tzw. proces odliczania do ostatniego dnia kontaktu z narkotykiem.

Lepsze wyniki uzyskuje się, gdy znakowanie alkoholu jest stosowane w połączeniu z odpowiednią obróbką. Na przykład mogą to być sesje z Anonimowymi Alkoholikami lub indywidualne sesje z terapeutą.

Zobacz również:

W sieci możemy przeczytać wiele opinii o tym, że ktoś zdecydował się użyć z nim etykiety alkoholowej np. cztery razy w życiu a ja zaplanowałem wpis dla innego lub ktoś inny mimo etykiety nie mógł Przestań pić i często udaj się do szpitala. Zaletą jest oczywiście to, że nawet kilka miesięcy spokoju może przynieść znaczące efekty, gdy pijący i ich rodziny wchodzą w interakcję z płynami alkoholowymi. Z drugiej strony, jeśli narkoman ogranicza stosowanie leku tylko w okresie szycia, a następnie ponownie uzależnia się i po pewnym czasie decyduje się na ponowne użycie Esperalu, oznacza to, że w jego przypadku lek nie wykazał właściwego działania i został użyty. Traktuj to jako pomoc w nagłych wypadkach, a nie próbę. Całkowicie rozwiąż problem.

Esperal – przeciwwskazania:

   • choroba umysłowa,
   • niedoczynność tarczycy,
   • choroba wątroby
   • choroba nerek
   • padaczka,
   • cukrzyca,
   • choroby układu oddechowego.

Esperal – jak długo to działa?

Esperal Poznań https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ , wszywany w Odoklinika, w postaci chusteczek może działać kilka miesięcy, zwykle dziewięć miesięcy, ale w niektórych grupach osób nieprzyjemne skutki picia napojów alkoholowych mogą utrzymywać się przez cały rok. To jeden z powodów, dla których jest to tak powszechna część terapii antyalkoholowej. Wszywki alkoholowe stosuje się na prośbę osób uzależnionych, ale jednocześnie z etykietowaniem alkoholu najlepiej rozpocząć właściwą psychoterapię. Zwykle daje to najlepsze długoterminowe wyniki. Dzieje się tak dlatego, że leczenie uzależnienia od alkoholu to nie tylko walka z nałogiem, ale faktyczne rozprawienie się z nim.