Welcome

Hale namiotowe pomysłem na szybką infrastrukturę

Osłona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi to tylko jedno z wielu zadań hal namiotowych. Powszechne zastosowanie hal w przemyśle, marketingu, logistyce, czy też branży eventowej jest świetną alternatywą dla wynajmu lub kosztownej budowy obiektów murowanych. Sprawdźmy, do czego przydają się hale namiotowe w różnych dziedzinach biznesu.

Czym jest hala namiotowa?

Hala namiotowa jest konstrukcją składającą się z:

 • stelaża (szkieletu) wykonanego z aluminium lub stali,
 • obudowy ścian i dachu (PCV, blacha trapezowa bądź płyta warstwowa).

Duża różnorodność wymiarów, a co za tym idzie rozpiętość kubatury oraz budowa modułowa pozwalająca na łączenie elementów zwiększając całkowitą powierzchnię hali, stanowią o ogromnej uniwersalności tej konstrukcji.https://www.nowhal.pl

Formalności związane z postawieniem hali namiotowej 

Największym atutem hali magazynowej jest fakt, iż ograniczone do minimum zostaje załatwienie formalności. Decydując się na murowany budynek, który miałby stanowić siedzibę bądź zaplecze firmy, należy liczyć się ze znacznymi kosztami budowy i załatwieniem wszystkich wymaganych pozwoleń i odbiorów. Natomiast hala namiotowa traktowana jest jako budynek tymczasowy, jeśli stawiana jest na okres maksimum 180 dni. W takiej sytuacji nie jest wymagane pozwolenie na budowę, a jedynie zgłoszenie do właściwego urzędu zamiaru jej wzniesienia. Jeśli hala zostaje postawiona na okres powyżej 180 dni, wtedy podlega takim samym formalnościom, jak budynek na stałe związany z gruntem.

Polecamy także:

Zalety hal namiotowych

Hale namiotowe coraz częściej montowane są w zastępstwie murowanych budynków. To niezwykle atrakcyjny sposób na szybkie, czyste i bezproblemowe nabycie dodatkowej przestrzeni przeznaczonej na działalność wszelkiego rodzaju. Hale namiotowe można zakupić, lub też wynająć od firmy zajmującej się tą branżą. Do największych zalet hal namiotowych można zaliczyć:

 • niższy niż w przypadku budynku murowanego koszt budowy,
 • krótki czas montażu oraz demontażu — w zależności od powierzchni od jednego dnia do kilkunastu dni,
 • brak przegród wewnętrznych — dzięki temu można dostosować halę do swoich potrzeb, a nawet jeździć wewnątrz pojazdami,
 • możliwość doprowadzenia wszystkich mediów,
 • możliwość montażu ogrzewania lub klimatyzacji,
 • swoboda zamontowania urządzeń, maszyn, prowadnic, nawet dużych gabarytów,
 • duża wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia,
 • osłona przed nawet najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi,
 • budowa modułowa — można utworzyć z kilku mniejszych hal jedną ogromną, lub praktyczny kompleks,
 • uniwersalność dotycząca wielkości, przeznaczenia, rodzaju pokrycia.

Do czego można wykorzystać halę namiotową?

Hala namiotowa może znacznie różnić się wyglądem w zależności od jej przeznaczenia i niewątpliwie zadziwia fakt mnogości zastosowań konstrukcji namiotowych. Poznajmy te najbardziej popularne.

Eventy

Eventy, koncerty, dni miast, czy też dożynki nie mogą obejść się bez zaplecza pozwalającego zabezpieczyć bezpieczeństwo uczestników i gości. Potężna hala namiotowa z okienkami pozwoli na ustawienie wewnątrz ławek i stołów, i jeszcze zostanie miejsce dla ogródka piwnego oraz podestu do tańców lub dla osób, które swoimi występami umilają czas gości.

Imprezy okolicznościowe

Na wesela, czy też duże imprezy okolicznościowe można wynająć estetyczny biały namiot halowy ozdobiony tiulowymi zasłonami. Taki uroczysty wystrój i bliskość natury zapewnią niezwykle odświętny i uroczysty klimat. Wielkość namiotów weselnych jest rozmaita, mogą pomieścić od kilkunastu do nawet setki gości. Biesiadnicy czują się komfortowo, ponieważ hala osłania od palącego słońca, dając kojący cień, a także od niespodziewanego deszczu lub wiatru. Firmy zajmujące się wypożyczaniem hal weselnych specjalizują się również w opcjach dodatkowych takich jak zapewnienie zaplecza cateringowego, socjalnego i sanitarnego, montaż okazjonalnego oświetlenia w postaci efektownych girland, oraz wynajmie odświętnego wystroju włącznie z ozdobnymi krzesłami i stołami.

Magazyny

Magazyn umieszczony w hali namiotowej to same zalety. Ogromna, niczym nieprzedzielona przestrzeń pozwala na swobodne składowanie materiałów w dużej ilości oraz precyzyjne operowanie wózkiem widłowym. Można przechowywać dowolne materiały na paletach, bądź w specjalnych pojemnikach. Logistyka i magazynowanie w halach namiotowych pozwala niskim kosztem zaistnieć w nowoczesnym biznesie.

Handel

Któż nie zna dużych przyulicznych stoisk handlowych wyposażonych wewnątrz w półeczki, wieszaczki, lub zadaszonych targowisk? Obie opcje łączy jedna rzecz — hala namiotowa, pod którą swobodnie można prowadzić handel. Towary i pracownicy są zabezpieczeni, a klienci zadowoleni, ponieważ mogą kupić świeże produkty. Hitem ostatnich sezonów jest powiększenie przestrzeni handlowej przez duże markety poprzez montaż hal namiotowych. Najlepszym przykładem jest dział „ogród” w popularnych marketach budowlanych.

Marketing

Targi branżowe, konferencje, pokazy, czy wystawy to miejsce, w którym trzeba zostać zauważonym, aby sprzedać swój produkt. Hale z nadrukiem reklamowym są doskonałym pomysłem na marketing firmy.