Welcome

Ile kosztuje detektyw, Wrocław i inne miasta w Polsce

Usługi biur detektywistycznych w Polsce coraz bardziej przybierają na popularności. Powodem tego zjawiska może być cieszące się coraz większą popularnością emisje programów i seriali detektywistycznych w telewizji, które przedstawiają działanie takich osób. Jednak nie należy się na tych obrazach dokładnie wzorować, gdyż serial to nie prawdziwe życie, a ukazywane w nim sceny maa bardzo często niewiele wspólnego z rzeczywistością. Nie zmienia to jednak faktu, że coraz popularniejszymi hasłami wyszukiwanymi w internecie, są hasła: “ile kosztuje detektyw Wrocław” lub inne dowolne miasto Polsce. Osób, które chcą korzystać z takich usług, nie powinny jednak decydować tylko i wyłącznie na podstawie ceny, gdyż wybranie najtańszej opcji może być opłakane w skutkach.

Ile kosztuje dobry detektyw?

Odpowiadając na to pytanie, nie można stwierdzić jednoznacznie żadnej konkretnej kwoty. Wszystko to zależne jest od wielu czynników, które są składową finalnej ceny usługi detektywistycznej. Przede wszystkim na ceny detektywów ma wpływ miasto, w jakim świadczą oni usługi. Z pewnością detektyw z Wrocławia, będzie żądał za swoje usługi o wiele wyższej kwoty niż na przykład jego kolega po fachu z Ostrołęki. Wielkość miasta to przede wszystkim wyższe koszty utrzymania lokalu, który jest niezbędny do prowadzenia takiej działalności. To nie wszystko, trzeba także wziąć pod uwagę, że w metropoliach koszt przeprowadzenia akcji może być wyższy ze względu na większy obszar, a także utrudnienia spowodowane korkami i innymi czynnikami.

Kolejną kwestią jest renoma detektywa. Im bardziej doświadczony detektyw tym cena jego usług będzie analogicznie wyższa. Wszystko to za sprawą, że działa on przede wszystkim sprawniej, a także posiada wielu klientów, którzy są chętni na skórzane z jego usług.

Skomplikowanie sprawy to także bardzo ważny aspekt, jeśli zależy nam na przykład na drobnej sprawie, to możemy się spodziewać o wiele niższej kwoty za usługi detektywistyczne niż w przypadku śledztwa, które będzie się ciągnęło miesiącami.

Sprawdzając ceny detektywów we Wrocławiu lub innym dowolnym mieście, należy przede wszystkim zwrócić uwagę czy wybrane przez nas biuro posiada mniej więcej porównywalne stawki do konkurencji. Jeśli są one zaniżone, powinna nam się zapalić czerwona lampka, dlaczego tak właśnie jest. Jeśli natomiast jest ona mocno zawyżona, można przypuszczać, że dane biuro znacznie przecenia swoje usługi.

W jaki sposób najkorzystniej wynająć detektywa

Jednym z najlepszych sposobów na to, aby wynająć detektywa i nie przepłacać, jest skorzystanie z jego usług w przeliczeniu na godziny. Zwłaszcza jeśli jesteśmy w stanie w przybliżony sposób określić potrzebna ilość czasu d wykonania zlecenia. Przy takim rozwiązaniu wiele biur detektywistycznych decyduje się także na korzystne upusty. Przykładowo jedna godzina pracy detektyw to 200 złotych, jednak już 40 godzin to stawka za godzinę 170 złotych i tak dalej, tak dalej. Warto także wiedzieć, że minimalna stawka za usługi detektywistyczne na godziny nie powinna być niższa niż 100 złotych. Taka kwota pozwala na wykonywanie usług detektywistycznych na dobrym poziomie, a schodzenie poniżej jej to niemal pewność, że zlecenie będzie wykonane niedokładnie. Maksymalną stawką za godzinę jest natomiast średnio 200 złotych za godzinę pracy. Takie stawki są najczęściej oferowane przy prowadzeniu prac na już lub ciężkich d przeprowadzenia śledztw, które wymagają dużego przygotowania.

Najpopularniejsze usługi, które są świadczone przez biura detektywistyczne są wyceniane średnio na poniżej podanym poziomie:

  • poszukiwanie osób zaginionych – od 7 000 wzwyż, w zależności od danych posiadanych przez osoby zlecające na temat tej osoby, a także stopnia skomplikowania sprawy
  • poszukiwanie dziecka, które zaginęło w wyniku porwana rodzicielskiego 14 000 wzwyż, cena ta może ulec znacznemu wzrostowi, jeśli będzie konieczne świadczenie usługi detektywistycznej poza granicami kraju
  • badania DNA-około 1800 złotych, warto wiedzieć, że biura detektywistyczne zajmują się także bardzo często przeprowadzeniem badań DNA, zarówno jeśli chodzi o ustalenie ojcostwa, jak i także stopnia pokrewieństwa z daną osobą.
  • wykrywanie podsłuchów to natomiast koszt rzędu od 500 do 800 złotych.

Dlaczego nie warto oszczędzać na usługach detektywistycznych

Przy wyborze detektywa, nie można kierować się tylko i wyłącznie ceną, takie działanie może mieć bardzo negatywne skutki. Wynajęcie detektywa po kosztach to między innymi ryzyko zdemaskowania go, przez co jakiekolwiek kolejne działania będą już niemożliwe z powodu zwiększonej czujności osoby, wobec której były prowadzone czynności. Ukryte koszta, które ujawniane są dopiero w momencie, kiedy detektyw uzyskają jakiekolwiek konkretne dane. Ich wyegzekwowanie najczęściej odbywa się na zasadzie “jeśli Pan/Pani zapłaci to ujawnimy to, co udało nam się wykryć”. W najgorszym wypadku tani detektyw może doprowadzić do sytuacji, kiedy to klient zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Co może grozić nie tylko grzywna, ale nawet kara pozbawienia wolności najczęściej ma to miejsce, wtedy kiedy pseudo detektyw przekazuje klientowi nielegalne materiału.

Dlatego warto decydować się w razie konieczności tylko i wyłącznie na zaufanie biura detektywistyczne, które posiadają określoną renomę w danym mieście, aby nie tylko nie wyrzucać pieniędzy w błoto, ale także zaoszczędzić sobie dodatkowych kłopotów.