Welcome
Ile wynosi gwarancja na części samochodowe?

Ile wynosi gwarancja na części samochodowe?

Firma, która rozpoczęła działalność w 1944 r. jako producent rur stalowych i części rowerowych w Seulu, w Korei, stała się międzynarodowym i wielokrotnie nagradzanym producentem samochodów. Mowa tu oczywiście o firmie Kia. Kia gwarantuje, że nowy samochód jest wolny od wad materiałowych i wykonawczych. Autoryzowany dealer Kia dokona bezpłatnie wszelkich napraw przy użyciu nowych lub regenerowanych części do aut koreańskich w celu usunięcia wszelkich problemów objętych gwarancją. Wszelkie części Kia wymienione w trakcie naprawy gwarancyjnej są objęte gwarancją tylko przez pozostały okres jej trwania.

Gwarancja na części samochodowe

Kierowcy Kia wiedzą wszystko o gwarancji Kia! W rzeczywistości jest to prawdopodobnie jeden z powodów, dla których zdecydowałeś się na zakup Kia.  Kia jest jednym z niewielu producentów samochodów, którzy oferują ochronę gwarancyjną wykraczającą daleko poza normalny czas i przebieg. Pięcioletnia gwarancja Kia na zderzaki oraz 10-letnia gwarancja na układ napędowy to jedne z najdłuższych fabrycznych gwarancji na rynku. Nie jest to jednak jedyny zakres gwarancji Kia, z którego może skorzystać właściciel nowego samochodu. Podobnie jak większość producentów samochodów, Kia zapewnia właścicielom nowych samochodów kilka różnych rodzajów gwarancji, aby chronić ich pojazdy. Obejmują one wadliwe materiały i wykonawstwo, co oznacza, że gwarancja Kia nie obejmuje napraw wynikających z normalnego zużycia samochodu. Wszystkie te gwarancje są uważane za gwarancje ograniczone. Termin “ograniczona” oznacza, że gwarancja obejmuje określone części do samochodów koreańskich lub układy, lub że wyklucza pewne części z zakresu gwarancji.

Zakres gwarancji

Naklejki winylowe na dachu, spojler klapy bagażnika, obwódki świateł przeciwmgielnych przedniego zderzaka, listwy boczne i nakładki na lusterka są objęte 2-letnią gwarancją bez limitu kilometrów od daty rejestracji. Oryginalne urządzenia audio i nawigacyjne są objęte gwarancją przez 36 miesięcy od daty pierwszej rejestracji. Lakier jest objęty gwarancją przez 60 miesięcy lub 100 000 mil od daty pierwszej rejestracji, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. W ramach gwarancji Kia ponosi odpowiedzialność wyłącznie za naprawę lub wymianę oryginalnych części przez autoryzowanego dealera Kia, które wykazują wady materiałowe lub wykonawcze. Kia nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek koszty związane z dojazdem do dealera, dostarczeniem samochodu zastępczego lub wynikające z pozostawania bez samochodu podczas napraw gwarancyjnych. Elementy serwisowe są objęte gwarancją na wady materiałowe i wykonawcze przez 24 miesiące od daty pierwszej rejestracji. Pod pojęciem elementów serwisowych producent ma na myśli: świece zapłonowe, pomocnicze paski napędowe, klocki i okładziny hamulcowe, pióra wycieraczek, okładziny/tarcze sprzęgła, żarówki i inne części do aut japońskich i koreańskich. Warto dokładnie zapoznać się z zakresem gwarancji, aby w razie potrzeby móc się odwołać do zapisów gwarancji. Gwarancja na części samochodowe jest niebywale potrzebna, gdyż w wyniku eksploatacji części te ulegają zużyciu. Samochód nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować bez sprawnych części do samochodów koreańskich.

Rozszerzona gwarancja

Czy wiesz, jak zapłacisz za kosztowne naprawy po wygaśnięciu gwarancji Kia? Przedłużona gwarancja może pomóc Ci pokryć nieprzewidziane koszty związane z awariami mechanicznymi układów Twojego pojazdu. W przeciwieństwie do gwarancji producenta lub gwarancji fabrycznych, przedłużona gwarancja jest w rzeczywistości umową serwisową, którą można nabyć oddzielnie od pojazdu. Najbardziej kompleksowe umowy serwisowe, takie jak te zawierane przez niezależne firmy gwarancyjne, będą prawdopodobnie wyglądały podobnie do Twojej pierwotnej gwarancji Kia. Jeśli Twój samochód się zepsuje, a Ty nie jesteś pewien dlaczego, dobrze jest wiedzieć, że naprawa może zostać pokryta. Weź pod uwagę swoje ubezpieczenie samochodu. Płacisz za ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które obejmuje Ciebie i Twój samochód w razie wypadku. Możesz dodać dodatkowe, opcjonalne ubezpieczenie od kolizji, które ochroni Cię, jeśli wpadniesz na jakiś obiekt, np. słup energetyczny. Być może nie będziesz korzystać z dodatkowej ochrony, ale wiedząc, że jest ona dostępna, będziesz mieć spokojny umysł.  Nawet kompleksowa gwarancja na nowy samochód nie obejmuje wszystkiego. Twoja gwarancja na nowy samochód Kia obejmuje tylko wady fabryczne. Rozszerzona gwarancja może pomóc Ci uzupełnić luki w zakresie ochrony ubezpieczeniowej. Zrób rozeznanie przed zakupem kolejnej Kia, aby zdecydować, czy chcesz skorzystać z przedłużonej gwarancji dealera, czy z gwarancji strony trzeciej. Twój dealer może zachęcać Cię do zakupu przedłużonej gwarancji dealera przy zakupie samochodu, ale nie jest to jedyna możliwość. Większość dostawców oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy i elastyczne opcje płatności, aby dopasować się do Twojego budżetu. Gwarancja na części do aut koreańskich oraz części samochodowe do japończyków  trwa 3 lata.