Welcome
Jak działa ochrona obwodowa domów?

Jak działa ochrona obwodowa domów?

Jak działa ochrona obwodowa domów? Dom to coś więcej niż cztery ściany, dach i drzwi. Twój dom jest tym, co chroni Twoją rodzinę, Twoją własność i Twój dobytek. Jest to miejsce, w którym Ty i Twoja rodzina możecie przebywać bez poczucia zagrożenia. Bezpieczeństwo domu jest szerokim terminem, którego używamy do opisania bardziej proaktywnego rodzaju ochrony domu. Zewnętrzna kamera z noktowizorem chroni tylko obszar, który kamera widzi. Dlatego boki domu, podwórko i martwe pola kamery są zazwyczaj pozostawione bez opieki.

Czujnik ruchu w typowym systemie bezpieczeństwa domu jest zainstalowany wewnątrz i chroni wejścia. Systemy zabezpieczeń wewnętrznych z kamerami wewnętrznymi, czujnikami ruchu oraz alarmami przy drzwiach i oknach są niezwykle ważne. Dom powinien być wyposażony co najmniej we wszystkie te funkcje. W przypadku domów z większą ilością działek, długimi podjazdami i bardziej otwartymi przestrzeniami, pojedynczy wewnętrzny system bezpieczeństwa nie może zmaksymalizować bezpieczeństwa domu.

Skuteczność systemu bezpieczeństwa

Aby zmaksymalizować bezpieczeństwo domu z większą działką, właściciele domów muszą rozważyć korzyści płynące z zastosowania obwodowych systemów bezpieczeństwa. Obwodowe systemy bezpieczeństwa wykraczają poza dom i zaczynają się na linii posesji. Czujniki są umieszczone na zewnątrz wejść do nieruchomości, aby ostrzec właścicieli domów, gdy osoba wchodzi do nieruchomości. Często obejmują one kamery bezpieczeństwa obwodowego, czujniki ruchu, alarmy ogrodzeniowe i bramowe, syreny zewnętrzne i ewentualnie inne technologie kamer i detektorów domowych. Celem systemów zabezpieczeń obwodowych jest zapewnienie trwałego bezpieczeństwa nie tylko dla Twojego domu. System alarmowy jest zaprojektowany tak, aby dać właścicielom domów informację o potencjalnych zagrożeniach.

Sprawdź także:

Ochrona przed włamywaczami

Obwodowy system bezpieczeństwa może być zainstalowany w celu optymalizacji korzyści dla bezpieczeństwa domu. W połączeniu z systemem bezpieczeństwa domu, który chroni wnętrze domu, Twój dom będzie chroniony przed wszystkimi, którzy próbują zagrozić bezpieczeństwu Twojej rodziny. Przewodnik po alarmach obwodowych nie byłby kompletny bez edukacji na temat tego, jak należy zainstalować alarm obwodowy. Zainstaluj bramę od frontu swojej posesji: powszechnie wiadomo, że włamywacze nie chcą dać się złapać. Kiedy celują w dom, szukają łatwych celów. Łatwe cele to domy, z których włamywacze mogą wejść i wyjść tak szybko, jak to możliwe. Z tego powodu powinieneś zainstalować bramę i ogrodzenie wokół swojej nieruchomości, aby chronić swój dom. O ile nie są zdesperowani, większość włamywaczy przejdzie do łatwiejszego celu, zamiast wspinać się po wysokiej bramie, aby dostać się na Twoją posesję.

Taka inwestycja się opłaca

Jak działa ochrona obwodowa domów?
Jak działa ochrona obwodowa domów?

Zainwestuj w kamery bezpieczeństwa z czujnikami ruchu: kamery bezpieczeństwa są jednym z najlepszych sposobów obrony przed intruzami. Jeśli kamera wykorzystuje technologię czujników ruchu, wiesz, że zawsze uchwyci ważne momenty. Ponadto, dzięki inteligentnej technologii, możesz zaprogramować swój system tak, aby wysyłał Ci powiadomienia, gdy coś ważnego wydarzy się przy Twojej bramie frontowej. Umieść kamerę zewnętrzną obok bramy: jeśli masz już bramę, następnym najlepszym krokiem w zakresie bezpieczeństwa jest umieszczenie kamery zewnętrznej przy bramie. Nie ma potrzeby, aby ukryć kamerę, jak kamery szpiegowskiej. Umieszczając kamerę bezpieczeństwa z przodu swojej nieruchomości ostrzegasz i odstraszasz włamywaczy. Ponadto umieść znak z napisem: “Ten obszar jest chroniony przez kamery bezpieczeństwa”.

Niezwykły alarm

Alarm perymetryczny z barierą mikrofalową jest idealny do użytku zewnętrznego i zazwyczaj jest zaprojektowany specjalnie do użytku zewnętrznego. Tworzy on pionową, podobną do ściany falę wiązek mikrofalowych. Jest to podobne do pionowego mikrofalowego czujnika ruchu, który uruchamia czujnik, gdy emitowane fale zostaną przerwane. Gdy fale zostaną przerwane, czujnik wie, że coś przekroczyło granicę i emituje głośną syrenę. Ponieważ ten typ czujnika granicznego wykorzystuje technologię mikrofalową, może on zużywać znaczną ilość energii, aby wytrzymać 24 godziny na dobę. Jednakże bezpieczeństwo jest najważniejsze. 

Różne sposoby skutecznej ochrony

Innym sposobem na stworzenie niewidzialnej ściany jest urządzenie wykrywające ogrodzenie obwodowe, które jest wyzwalane zanim intruz postawi stopę nad obwodem. Ten rodzaj czujnika wykrywa wibracje i jest zwykle umieszczony pod warstwą gleby. Kiedy urządzenie wyczuwa te wibracje przy wejściu, syrena jest aktywowana. Ostatnią opcja dla urządzeń bezpieczeństwa domu dla ochrony obwodowej jest czujnik ruchu aparatu bezpieczeństwa. Zewnętrzne kamery bezpieczeństwa pozwalają chronić  własność i nagrywać to, co się dzieje. Niezależnie od rodzaju systemu, który wybierzesz, zawsze zalecamy instalację kamery zewnętrznej. Kamery zewnętrzne są odporne na warunki atmosferyczne i mogą nagrywać materiał. Kamera aktywuje się po wykryciu ruchu, a następnie powiadomi Cię, że czujnik został aktywowany.