Welcome
Jak nauczyć się robić tatuaże?

Jak nauczyć się robić tatuaże?

Jak nauczyć się robić tatuaże? Tatuaże cieszą się ogromną popularnością i już dawno przestały być kojarzone z więźniami czy członkami gangów. Dzisiaj decydują się na nie osoby zajmujące się zawodowo różnymi obszarami. Przede wszystkim dlatego, że tatuaż jest dla nich estetyczny, a po drugie dlatego, że może coś dla nich wyrażać. Nie bez znaczenia może być także moda. Tatuażysta do swojej pracy potrzebuje przede wszystkim odpowiednich narzędzi oraz wiedzy. Jak z nich korzysta?

Jak zdobyć profesjonalną wiedzę?

Aby wykonywać estetyczne i dobre jakościowo tatuaże, warto posiadać odpowiednią wiedzę. Jak ją zdobyć? Można zapisać się na kurs, na którym dowiesz się w jaki sposób przygotować stanowisko pracy czy sprzęt do pracy, a także poznasz zasady BHP. Wiedzy można także poszukiwać w internecie. Z pewnością zajmie to więcej czasu, a znalezione informacje należy dokładnie filtrować. W związku z tym samodzielne pozyskiwanie informacji jest lepsze dla osób, które mają już podstawowy zasób wiedzy.

Zaletą może być jednak to, że stworzysz całkowicie indywidualny styl, dzięki czemu staniesz się bardziej atrakcyjny dla potencjalnego pracodawcy czyli studia tatuażu. Po przygotowaniu teoretycznym należy przystąpić do działań praktycznych. W tym celu należy zrobić tatuaż https://www.human.edu.pl/gdzie-mozna-nauczyc-sie-robic-tatuaze/ samemu sobie. Ma to kilka plusów. Po pierwsze samodzielnie doświadczamy tego, co później jest udziałem klientów. Po drugie uczymy się, jak głęboko wbijać igłę z tuszem, a także jak wygląda proces gojenia się ran. Wszystko to sprawia, że stajemy się większymi specjalistami.

Kolejnym etapem jest dalsze zdobywanie doświadczenia. Istnieje na to tylko jeden sposób. Należy po prostu tatuować w studio tatoo Lucky Seven. W tym celu można na samym początku drogi zawodowej zaproponować pracę za darmo lub za pokrycie kosztów eksploatacyjnych. Oczywiście należy o tym poinformować potencjalnych klientów. Dzięki temu można zdobywać doświadczenie i uczyć się, również na własnych błędach. Specjaliści zalecają, by na początku drogi z tatuowaniem, wykonywać co najmniej dwa tatuaże w tygodniu. 

Na początku warto próbować na małych wzorach (nie większych niż pudełko zapałek), które składają się tylko z linii. Dlaczego? Linie to baza w zawodzie tatuażysty, dopiero opanowując ten, można przejść do kolejnych, np. cieniowania. Z jakiego powodu należy skupić się wyłącznie na małych kształtach? Praca tatuażysty to przede wszystkim precyzja, ale również skupienie. Na początku trudno utrzymać wysoki poziom koncentracji, dlatego warto zacząć od mniejszych wzorów. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia i umiejętności można zwiększać powierzchnię, jak i złożoność wzorów.

Jakie są dodatkowe akcesoria do tatuowania?

Do  trenowania może się przydać sztuczna skóra. Sprawdzi się podczas przerwy między tatuowaniem klientów. Na skórze można też ćwiczyć nowe techniki lub wzory. Nie ma wtedy obaw o pomyłkę. Warto się jednak liczyć z tym, że dopiero tatuowanie człowieka dostarcza emocji, które są w zawodzie najważniejsze. Posługiwanie się sztuczną skóra to zaledwie nudne próby. Emocje związane są z tym, że pomyłka nie ma prawa się zdarzyć, ponieważ jeden błąd pozostaje z klientem na zawsze. Nie ma od niego odwrotu. Praca z człowiekiem wymaga też dużego skupienia, czego nie można powiedzieć o sztucznej skórze, która jest po prostu narzędziem treningowym. Praca z klientem daje też coś, czego nie można otrzymać podczas treningów na manekinie. To autentyczna radość i zadowolenie, jakie maluje się na jego twarzy po zakończeniu zabiegu. 

Trening czyni mistrza

Niewątpliwie doświadczenie i wykonywanie kolejnych tatuaży nie tylko wzbogaca portfolio, ale przede wszystkim pozwala rozwijać umiejętności. Ćwiczenie, które umożliwia trenowanie ręki w robieniu prostych linii to rysowanie. Jak to zrobić? W tym celu wydrukuj mandale lub inny wzorek linearny (np. ulubioną postać z kreskówki). Ważne, aby składał się z samych linii. Wzór należy wydrukować w taki sposób, by w 30% było widać jego pokrycie. Następnie za pomocą długopisu lub ołówka zaznacz kontury i linie, które widzisz na kartce. Staraj się być , jak najbardziej precyzyjny.

Jak nauczyć się robić tatuaże?
Jak nauczyć się robić tatuaże?

Ćwiczenie odzwierciedla rzeczywisty proces tatuowania, ponieważ na skórze również posługujesz się kalką, której wzór wypełniasz później tuszem. Wzór powinien być dokładny. Oceniaj się surowo, a każde potknięcie natychmiast oceniaj. Jeśli pomylisz się choćby w niewielkim stopniu, zaczynaj od nowa, tak by efekt ostateczny był idealny. Na rysunku nie może być w ogóle krzywych linii. To proste ćwiczenie ma wiele zalet. Po pierwsze pozwala trenować nadgarstek i dłoń. Po drugie pozwala utrzymać wysoki poziom koncentracji na jednym zadaniu. Ponadto wymaga cierpliwości i dokładności, co przekłada się bezpośrednio na efekty rzeczywistej pracy.

Podsumowując, trening niewątpliwie czyni mistrza. Pamiętaj, by opanować wiedzę teoretyczną, a później przejść do ćwiczeń zarówno na kartce papieru, sztucznej skórze, jak i u klientów. Zaczynaj od prostych wzorów, po czym ucz się cieniować i kłaść kolor. Pośpiech nie jest wskazany, ale systematyczne dążenie do wyznaczonego celu.