Welcome
Jaki namiot wybrać na przyjęcie komunijne?

Jaki namiot wybrać na przyjęcie komunijne?

Jaki namiot wybrać na przyjęcie komunijne? W dzisiejszych czasach przyjęcia komunijne są bardzo duże i skupiają sporą ilość gości. Często są one organizowane z takim rozmachem, że można je porównać do małych wesel. Dlatego, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest urządzenie komunii w namiocie eventowym. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę dokonując wyboru dotyczącego konkretnego modelu. 

Dlaczego namiot eventowy to dobre rozwiązanie?

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie zarówno w życiu dziecka jak i jego rodziców i najbliższych. Dlatego, ważne jest zapewnienie odpowiednich warunków do świętowania tej okazji. Rodzice dokładają wszelkich starań, aby stanąć na wysokości zadania i nie zapomnieć o żadnym szczególe. Decydując się na przyjęcie dla większej liczny gości, warto rozważyć wynajem dużego namiotu eventowego. Stanowi on bardzo dobrą ochronę przed deszczem i innymi czynnikami atmosferycznymi jak np. silny wiatr czy mocne promienie słoneczne. Dzięki temu goście mogą komfortowo spędzać czas na zewnątrz. 

Konstrukcje namiotów eventowych są bardzo lekkie i proste w transporcie i montażu. Dzięki czemu namiot można postawić w bardzo szybkim tempie i równie szybko zdemontować. Kolejną kwestią, którą jest niewątpliwą zaletą tego rozwiązania, jest możliwość zamontowania ścian bocznych. Kiedy na zewnątrz zrobi się zimno i nieprzyjemnie, można je z łatwością zamontować i zwiększyć komfort, natomiast, gdy we wnętrzu jest za gorąco i duszno, można je po prostu zdemontować. 

Na rynku dostępne jest bardzo dużo modeli namiotów eventowych. Dlatego z pewnością każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie, dopasowane do warunków oraz do ilości gości. Warto zaznaczyć, że dzięki wykorzystaniu namiotów eventowych można stworzyć naprawdę niepowtarzalny klimat.

Wielkość namiotu na przyjęcie komunijne

Decydując się na wynajmem namiotów bankietowych przede wszystkim warto wziąć pod uwagę jego wielkość. Jak wspomniano wcześniej, w dzisiejszych czasach organizuje się komunie dla ilości gości porównywalnej do gości zapraszanych na wesela. Dlatego, należy zadbać o to, aby każdy miał dla siebie wygodną przestrzeń. Komunie nie są już takimi małymi eventami jak kiedyś, dlatego organizacja przyjęcia w namiocie jest o wiele lepszym pomysłem niż organizacja np. w domu. 

Decydując się na dany model namiotu, warto sprawdzić jaką ilość osób on pomieści. W razie potrzeby można połączyć ze sobą kilka namiotów, aby powiększyć dostępną przestrzeń. Konfiguracje są możliwe, łatwe do zorganizowania i ciekawe. 

O czym jeszcze należy pamiętać decydując się na wynajem namiotu na przyjęcie komunijne?

Oczywiście wybierając namiot w danych rozmiarach, dobrym rozwiązaniem jest także wybór pasującej podłogi. Dzięki temu goście, a przede wszystkim panie na obcasach, nie będą się zapadały w gruncie.

Należy także zdecydować się na wynajem krzeseł oraz wypożyczenie stołu, który będzie pasował do całego wystroju i pomieści gości, aby przyjęcie było naprawdę komfortowe i bezproblemowe. Bez właściwych mebli na wynajem żadna impreza się nie obejdzie. Przydać się może także specjalna lada na przekąski i inne akcesoria oferowane przez firmy zajmujące się tego typu usługami. 

Co wziąć pod uwagę wybierając namiot eventowy?

Jak już wspomniano, firmy oferują wiele bardzo różnych modeli namiotów imprezowych. Najważniejsze ich cechy wymieniono już powyżej. Podczas wyboru warto jednak także zwrócić uwagę np. na materiał, z którego go wykonano. Ważna jest też jakość całej konstrukcji. 

Namiot powinien się także dobrze prezentować, dlatego nie bez znaczenia są wszelkie elementy dekoracyjne. Prawidłowo zaprojektowany i wykonany namiot ma zapewnić bezpieczeństwo gości i wygodę, bez względu na wszystko. 

Jeśli chodzi o wybór podłogi, dobrym posunięciem jest wybór parkietu lub drewnianej, lakierowanej podłogi. Dobrze, żeby była ona wodoodporna – mimo ścian i dachy, przyjęcie nadal odbywa się na zewnątrz. Warto także zaznaczyć, że bardzo ważne jest miejsce, w którym zostanie rozbity namiot. Właściwy grunt umożliwia głębokie mocowanie kotwic i idealne napięcie. 

Koszt wynajmu namiotu to kwestia dość indywidualna i zależna od wielu czynników. Najtańsze modele są dostępne już za kilkaset złotych. Ich lekka i prosta konstrukcja jest także łatwa w transporcie, co naturalnie wpływa na cenę. Z kolei bardziej zaawansowane namioty, przeznaczone do większych wydarzeń mogą kosztować nawet kilka do kilkunastu tysięcy. Do ceny należy też doliczyć transport, a także cenę podłogi i innych dodatków. 

Organizując przyjęcie komunijne z pewnością warto rozważyć wynajem namiotu eventowego. Jest to bardzo ciekawe i opłacalne rozwiązanie. Namiot pomieści bardzo wielu gości i sprawi, że bez względu na warunki pogodowe przyjęcie będzie udane i komfortowe. Jeżeli ma się takie warunki, z powodzeniem można go rozbić w swoim ogrodzie. Jednak dobrym rozwiązaniem jest także, wybór miejsca, które jest dostoswane do takich przyjęć, np. przestrzeni obok hoteli czy domów weselnych. Dzięki temu można mieć stały dostęp do zaplecza.