Welcome
Jakie usługi może świadczyć warsztat samochodowy?

Jakie usługi może świadczyć warsztat samochodowy?

Warsztat samochodowy jest stale bardzo poszukiwany, ponieważ niewielu może samodzielnie naprawić samochód lub nie ma wolnego czasu ani specjalnych narzędzi. A wraz ze wzrostem liczby pojazdów, wypadków na drogach, zapotrzebowanie na usługi naturalnie wzrasta, a coraz więcej samochodów wymaga corocznego przeglądu technicznego, dlatego ludzie często przyjeżdżają do tych warsztatów.  

Jakie usługi może świadczyć warsztat samochodowy?

  • Wykonywanie diagnostyki.
  • Przegląd może być rutynowy i okresowy.
  • Naprawa starych części lub wymiana na nowe.
  • Zmiana płynów.
  • Instalacja różnych urządzeń, takich jak alarmy, podgrzewane siedzenia, klimatyzacja i inne przydatne atrybuty dla samochodów.
  • Konserwacja nadwozia niezbędne do nadania pojazdowi dobrego wyglądu po wypadku, pokrycie części środkiem antykorozyjnym, lakierowanie auta.

Warsztaty samochodowe świadczą również usługi przygotowania samochodu do sprzedaży i sprawdzenia samochodu przed zakupem. Aby praca została wykonana dokładnie i sprawnie, samochód wjeżdża na podnośnik, a następnie mechanik przeprowadza dokładną diagnostykę. Następnie mechanicy informują właściciela auta o wszystkich problemach i omawiają ostateczny koszt pracy.

Sprawdź również:

Co wyróżnia dobry warsztat samochodowy?

Dobry warsztat samochodowy wyróżnia się dużą listą usług naprawczych i konserwacyjnych, innowacyjnym wyposażeniem oraz dostępnością oryginalnych części do wymiany oraz zamienników. Ważny jest również poziom wyszkolenia mechaników samochodowych, ich kultura komunikacji z klientami.

Lista usług motoryzacyjnych świadczonych w warsztacie samochodowym

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych usług jest naprawa karoserii. Ta część samochodu najczęściej ulega uszkodzeniu podczas wypadku. Kierowca nie może samodzielnie wyeliminować tak złożonej usterki, będzie potrzebował specjalnego sprzętu, materiałów, części. Na początku procesu przeprowadzana jest kompleksowa diagnostyka. Podczas naprawy samochodu ważne jest, aby przywrócić geometrię nadwozia.

Słabym punktem auta jest także podwozie, które okresowo wymaga odpowiedniej naprawy. W warsztacie samochodowym mechanicy dokonują wymiany łożysk podporowych, amortyzatorów. Naprawa lub wymiana silnika przeprowadzana jest w profesjonalnie przygotowanym warsztacie samochodowym. Znakomicie w diagnozowaniu usterek pomaga sprzęt elektroniczny, w który wyposażone jest większość nowoczesnych samochodów. Kierowców zawsze interesują prace naprawcze, wymiana części lub płynu, wymiana opon. Rzeczywiście, w każdej chwili można potrzebować pomocy mechanika, aby przywrócić dobry stan techniczny samochodu.

Warsztat samochodowy – naprawa układu kierowniczego

Układ kierowniczy często się psuje. Ten problem może przestraszyć zarówno początkującego właściciela samochodu, jak i doświadczonego. Co najważniejsze nie trzeba panikować. Warsztat samochodowy pomoże uporać się ze wszystkimi problemami. A ten nie jest wyjątkiem. Oto, co konkretnie będzie naprawiane:

  • Wymiana drążków kierowniczych
  • Demontaż, naprawa, montaż drążków kierowniczych
  • Wymiana pompy wspomagania kierownicy
  • Wymiana płynu wspomagania kierownicy itd.

W warsztacie samochodowym wymianie podlegają również płyny: oleju w silniku spalinowym, oleju w manualnej skrzyni biegów, płynu hamulcowego, płynu wspomagania kierownicy.

Diagnostyka i naprawa zawieszenia

Tak, czasami awarie mogą być naprawdę poważne. Tak jak w tym przypadku. Diagnostyka i naprawa zawieszenia to nie tania przyjemność. Powodów może być wiele. Mechanicy samochodowi podają następujące: wymiana przegubów kulowych, cichych bloków, amortyzatorów, sprężyn, poduszek podtrzymujących, łożysk i piast kół.

Naprawa układu chłodzenia

Najprawdopodobniej znienawidzony „check engine” natychmiast się zaświeci. Chociaż zwykle nie oznacza to dużych wydatków, trzeba udać się do mechanika w celu stwierdzenia przyczyny. Być może będzie konieczna wymiana chłodnicy, wszystko zależy od samochodu i sytuacji. Lista możliwych prac: wymiana termostatu, dysz, chłodnicy itd.

Naprawa układu hamulcowego w warsztacie samochodowym

I tutaj wszystko jest niezwykle oczywiste. Z biegiem czasu klocki hamulcowe zużywają się, a prędkość hamowania spada. Kierowca czuje to bardzo wyraźnie. Może będzie chodziło o węże, rury i tym podobne. Wtedy naprawa będzie jeszcze tańsza. Naprawa w warsztacie samochodowym może wiązać się z wymianą: przewodów hamulcowych, klocków hamulcowych, linek hamulca postojowego, tarcz hamulcowych, bębnów, naprawą zacisków, odpowietrzaniem układu hamulcowego.

Naprawa układu wydechowego

Czasami problemy są tak wyraźne, że diagnoza zapada w ciągu kilku minut. Na przykład w przypadku wydechu. Może okazać się konieczna wymiana tłumika, zacisków, uszczelek.

Naprawa silnika w warsztacie samochodowym

To już brzmi strasznie. I nic dziwnego. Często naprawa dowolnej części silnika kosztuje dużo. Często trzeba też zmienić kilka części, najczęściej dotyczy wymiany: pasków rozrządu, uszczelek (głowica cylindra, pokrywa zaworów itp.), wymiana świec zapłonowych, przewodów wysokiego napięcia itd. Naprawa silnika jest prawie jak operacja kardiologa. Wymaga odpowiednich umiejętności mechanika, który musi wyczuć samochód, wyłapać wahania, postawić odpowiednią diagnozę.

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl