Welcome
Podolog w Szczecinie

Podolog w Szczecinie

Podolog w Szczecinie: zapewne każdy zdaje sobie sprawę z tego, że stopy są wizytówką człowieka. Fakt ten sprawia, że powinniśmy zwrócić na nie szczególną uwagę i korzystać z usług specjalistów, którzy się tym zajmują. W ten sposób sprawimy, że stopy będą nas niosły przez całe życie. Kto to jest podolog i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością? Jakimi schorzeniami zajmuje się podolog? W jaki sposób wygląda standardowe badanie podologiczne? Jak dokonać wyboru prawdziwego specjalisty? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Kto to jest podolog i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Zastanawiasz się, kim jest podolog Szczecin? Spieszymy z odpowiedzią! Otóż jest to specjalista, który zajmuje się leczeniem szeroko rozumianych chorób stóp. O ile nazwa profesji może kojarzyć nam się z medycyną, to jednak okazuje się, że prawnie nie jest to lekarz, a zawód związany bezpośrednio z kosmetologią. Podolog Szczecin zajmuje się różnorodnymi schorzeniami, wśród których wyróżnić można odciski, haluksy, wrastające paznokcie. Do jego zadań należy również przeprowadzanie wywiadów z pacjentami, jak również oferowanie porad, które będą dotyczyć bezpośrednio kwestii związanych z pielęgnacją i obcinaniem paznokci w sposób prawidłowy. Wbrew pozorom czynności te nie zawsze są odpowiednio wykonywane, co zwiększa prawdopodobieństwo występowania schorzeń.

Jakimi schorzeniami zajmuje się podolog?

Podolog Szczecin odpowiedzialny jest za eliminowanie schorzeń, które są związane ze stopami. Dość częstym problemem, który jest zgłaszany w takich gabinetach, jest stopa cukrzycowa. Jest to niebezpieczne powikłanie po cukrzycy, które charakteryzują się ukrwieniem nóg w sposób nieodpowiedni, powstawaniem owrzodzeń i ran. Podolog Szczecin nie tylko jednak zajmuje się leczeniem schorzeń. Niejednokrotnie wykonuje masaż stóp, tworzy profesjonalne opatrunki, obcina paznokcie w sposób prawidłowy. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że u podologa możliwe jest zniwelowanie problemu, który jest bezpośrednio związany z pękającymi piętami, a także brodawkami, które występują na stopach. Należy w tym miejscu podkreślić, że im wcześniej uda nam się wybrać do specjalisty, tym szybciej będziemy w stanie uporać się z problemem. Dodatkowo leczenie będzie mniej problematyczne i przyjemniejsze niż w sytuacji, gdy zwlekamy z wizytą przez kilka miesięcy. Warto wybrać taką klinikę, w której specjaliści podchodzą do każdego problemu w sposób indywidualny. Podsumowując, podolog Szczecin zajmuje się stopą cukrzycową, ranami, problemem wrastających stóp, owrzodzeniem, odciskami na stopach, problemem pękających pięt, obcinaniem paznokci. Wykonują także szereg innych usług, na które z pewnością warto zwrócić uwagę.

W jaki sposób wygląda standardowe badanie podologiczne?

Podolog w Szczecinie
Podolog w Szczecinie

Zanim wybierzemy się do specjalisty, w wielu przypadkach zastanawiamy się czy wykonywane badanie będzie bolesne. Powinniśmy mieć świadomość tego, że badanie rozpoczyna się od specjalnego wywiadu, który ma na celu uzyskanie najważniejszych informacji o przebytych chorobach i sposobu pielęgnacji stóp. Następnym etapem w procesie leczenia może być badanie podobaroskopem, choć jest to zależne od konkretnego przypadku. Polega ono na tym, że pacjent proszony jest o ściągnięcie obuwia, a także o stanięcie na specjalnej mapie. Dzięki niej podolog Szczecin jest w stanie sprawdzić sposób rozmieszczenia ciężaru na stopach. Co ciekawe, badanie to nie jest wykonywane jednorazowo. Jeśli pacjent opowiada o problemach z odciskiem, modzelem lub haluksem, wówczas specjalista przechodzi do manualnego badania. Weryfikowana jest wówczas ruchomość stawów, sprawdzana jest miednica, a także badane są zmiany skórne. Czy wspomniane wcześniej badania są bolesne? Jest to zależne przede wszystkim od tego, z jaką przypadłością mamy do czynienia, a także jak długo zwlekaliśmy z wizytą. Jeśli zdecydowaliśmy się na wizytę chwilę po tym, jak zauważyliśmy pierwsze problemy, wówczas wizyta powinna być stosunkowo przyjemna. Jeśli jednak na stopach są już długotrwałe zmiany, wówczas możliwe jest odczuwanie nieprzyjemnego uczucia dyskomfortu, choć nie jest to reguła i w tym przypadku również możemy nie czuć bólu.

W jaki sposób dokonać wyboru prawdziwego specjalisty? 

Podolog Szczecin powinien być doświadczony i mieć dużą wiedzę. Tylko wtedy mamy pewność co do tego, że wykonywane przez niego czynności będą prawidłowe, a nasz problem zostanie rozwiązany w stosunkowo krótkim okresie czasu. Świadomy swojej profesji specjalista będzie wnikliwie badał pacjentów, analizując poszczególne problemy. Dokona szereg wywiadów i konsultacji, jednocześnie zrobi wszystko co w jego mocy, aby się rozwijać i kształcić w tym zakresie. Dobry podolog Szczecin rozwiąże problemy płytki paznokciowej, palców, pięt. Jego wiedza medyczna na temat kończyn dolnych jest zdecydowanie wyższa, niż po standardowych studiach medycznych, bowiem zajmują się tym w praktyce od wielu lat.