Welcome
Podolog Warszawa

Podolog Warszawa

Podolog Warszawa : specjalnością kliniki podolgicznej w Warszawie jest leczenie wielu różnych dolegliwości stóp. Doświadczeni specjaliści z zakresu podologii zajmują się wykonywaniem zabiegów, które w znaczący sposób poprawiają komfort życia pacjenta. W klinice wykonuje się między innymi pielęgnacje stopy cukrzycowej, pedicure leczniczy i kosmetyczny, czy też usuwa się odciski i zakłada klamry na wrastające paznokcie. Podolog z Warszawy pomaga również osobom zmagającym się z pękającymi piętami, modzelami i haluksami.

Czy zajmuje się podologia w Warszawie?

podolog Warszawa
podolog Warszawa

Podologia jest dosyć nową dziedziną nauki w naszym kraju. Zajmuje się ona kompleksową i profesjonalną opieką nad stopami. Obejmuje ona samo diagnozowanie problemów, leczenie i pielęgnacje stóp. Celem podologia jest przeciwdziałanie powstawaniu albo rozwojowi zmian chorobowych. Doświadczony podolog w Warszawie https://satin.pl/ edukuje również swoich pacjentów w zakresie prawidłowej pielęgnacji stóp i profilaktyki. W klinice podologicznej w Warszawie każda konsultacja rozpoczyna się badaniem stóp przy użyciu podoskopu. Jego zadaniem jest zdiagnozowanie anatomicznych wad stóp i ocena chodu. Dzięki uzyskanych informacji dobiera się metodę korekcyjną, pozwalającą na właściwy nacisk stopy podczas poruszania się.

Klinika podologiczna w Warszawie- zakres podstawowych usług

 • Odgrzybianie paznokci,
 • Odbudowa płytki paznokcia,
 • Dobór sprzętów korygujących,
 • Usuwanie brodawek i odcisków,
 • Terapia wrastających paznokcie metodą Arkady,
 • Laseroterapia- w leczeniu grzybicy paznokci,
 • Plastyka wałów okołopaznokciowych,
 • Usuwanie zrogowaciałego naskórka, modzeli i terapia pękających pięt,
 • Profilaktyka oraz pielęgnacja stóp osób z cukrzycą,
 • Zabiegi na paznokciach zawiniętych, grzybiczych, wrastających, zgrubiałych,
 • Zakładanie klamer korygujących,
 • Leczenie paznokcia wrastającego.

Specjalista udziela też informacji dotyczących odpowiedniego dla pacjenta obuwia i sposobu pielęgnacji stóp.

Wkładki ortopedyczne polecane przez podologa.

Klinika podologiczna w Warszawie zajmuje się też przygotowywaniem indywidualnych wkładek ortopedycznych. Doskonale dopasowane metodą termoforowania wkładki, korygują ustawienie stóp, dzięki czemu wpływają pozytywnie na pracę kręgosłupa, kolan i bioder. W ten sposób niwelują obciążenia oraz zmęczenie stóp, eliminują bóle pleców i korygują wady postawy. Klinika oferuje wkładki do codziennego użytku, jak i modele lecznicze i sportowe. Te do codziennego użytku gwarantują komfort podczas chodzenia i dbają o profilaktykę. Przed wykonaniem wkładek, specjalista przeprowadza badanie stóp na podoskopie i komputerze.

Podolog Warszawa : na czym polega leczniczy pedicure?

Pedicure leczniczy opiera się na skróceniu płytki paznokciowej, eliminacji nagniotków i zrogowaciałego naskórka, jak i oczyszczeniu wału paznokciowego. Specjalista zaleta też odpowiedni sposób pielęgnacji stóp w domu. Do wykonania pedicure, podolog wykorzystuje sterylne sprzętu i jednorazowe materiały.

Podolog Warszawa : jak wygląda leczenie paznokcia wrośniętego?

Wrastający paznokieć jest powszechnym problemem wielu ludzi w różnym wieku. Dolegliwości tego typu są często bardzo silne, gdyż towarzyszy im ból utrudniający normalne życie. Świetne efekty w korekcji wrastającego paznokcia daje ortonyksja, czyli zakładanie klamer. Jest to alternatywa dla leczenia chirurgicznego. Co ważne, technika jest całkowicie bezbolesna i nie powoduje dyskomfortu. Ponadto, daje błyskawiczne rezultaty, a także nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. W zależności od stopnia zaawansowania problemu, klinika podologiczna w Warszawie oferuje taką technikę korekcji jak: klamra metolowa 3- częściowa, klamra metalowa Onyclip, klamra plastikowo-metalowa, rurki protekcyjne, tamponada.

Podolog Warszawa : badanie oraz leczenie grzybicy

Dużym problemem stóp są także choroby grzybiczne. Odpowiadają za nie przede wszystkim pleśniówce, dermatofity i drożdżaki. Jeżeli masz problem z grzybicą, to zabieg w klinice podologicznej w Warszawie https://satin.pl/zabiegi-podologiczne/leczenie-grzybicy-paznokci/ opiera się na pobraniu fragmentu paznokcia do badania, po czym na podstawie uzyskanych wyników, specjalista dobiera sposób leczenia.

Podolog Warszawa : czym jest rekonstrukcja płytki paznokcia?

Pacjenci decydują się na rekonstrukcję płytki paznokcia z uwagi na względu estetyczne, jak i ochronne. Podczas zabiegu podolog wypełnia ubytki przy pomocy żelu, który ma w składzie środek przeciwgrzybiczny. Zabieg ten wykonuje się u pacjentów po urazach mechanicznych, po oczyszczeniu paznokcia z nagromadzonych mas rogowych, po pobraniu części płytki do badania mykologicznego czy po usunięciu chirurgicznym płytki paznokciowej albo jej fragmentu. Jest także polecany pacjentom, u których doszło do uszkodzenia macierzy, przez co płytka nie odrasta, a także jako zabezpieczenie łożyska paznokcia przed urazami.

Podolog Warszawa : pielęgnacja oraz profilaktyka stopy cukrzycowej

Osoby z cukrzycą zmagają się często ze zniekształceniami stóp. Są one spowodowane obecnością kostnych wyniosłości, zniekształceń z przykurczem mięśni i ograniczeniem ruchomości w stawach. Doprowadza to do zaburzeń biochemicznych i problemów z chodzeniem. Zadaniem podologa https://www.szepto.pl/podolog-warszawa/ jest przede wszystkim eliminacja niebezpiecznych zrogowaceń, odpowiednie zaopatrywanie ran, jak i udzielanie pacjentowi porad dotyczących profilaktyki i pielęgnacji stóp.