Welcome

Projekt wymarzonego domu

Projekt wymarzonego domu: każdy z nas budując własny dom pragnie, aby był on pod każdym względem idealny, doskonały i jedyny w swoim rodzaju. Jako jego właściciele chcemy mieć wpływ na to, jaka będzie jego wielkość, ile będzie w nim pomieszczeń, czy na dole znajdzie się salon z kuchnią, a do góry część sypialniana, czy może inaczej. Tak naprawdę to ma być nasza przestrzeń do życia i to my mamy zdecydować, na co chcemy postawić. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się domy z drewna. Materiał ten wykorzystywany jest coraz częściej i na coraz większą skalę. Powstają domki letniskowe, gotowe domy całoroczne, luksusowe wille. Firmy oferujące budowę domów z drewna mają ręce pełne pracy, gdyż zapotrzebowanie na tego typu usługi jest coraz to większe. Dziś chcielibyśmy skupić się przede wszystkim nie na samej budowie, nie na drewnie, jako najlepszym materiale, bo to każdy z nas wie, ale na wykonaniu projektu.

W przypadku projektu mamy dwie opcje do wyboru – jedną z nich jest wybór gotowego, który oferują firmy stawiające domy, drugą jest zaprezentowanie własnej propozycji, którą przygotuje dla nas architekt. Oczywiście zarówno jedna, jak również i druga opcja jest dobra, każda z nich ma także swoje plusy i minusy. Jako przyszli właściciele danego domu musimy jednak podjąć ostateczną decyzję.

Gotowy projekt domu z drewna

Najbardziej opłacalną i korzystną opcją jest wybór gotowego już projektu. Takie znajdują się w dostępie firm, które oferują domy z drewna. Przeglądamy oferty i wśród nich wybieramy taką, która wydaje nam się być tą najlepszą. W takim przypadku zazwyczaj projekt mamy za darmo w ramach wykonania już całej inwestycji. Nie musimy więc płacić dodatkowych pieniędzy, nie musimy również tracić czasu na oczekiwanie na wykonanie takiego projektu. Jeśli odpowiada nam dana wielkość i układ, nie ma powodu, by podejmować inną decyzję. taki dom na pewno spełni nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby.

Sprawdź ofertę domów na Sardynii:

Projekt domu z drewna wykonany na nasze życzenie

sardynua porto polo nieruchomosciDrugą z opcji jest możliwość zatrudnienia architekta, który dla nas taki projekt wykona. I w tym przypadku możemy liczyć zarówno na zalety, jak również i wady takiego rozwiązania. W przypadku korzyści stawiamy absolutnie na coś naszego, co od początku do końca jest naszą koncepcją i co chcemy, aby w naszym domu się znalazło. Współpraca z architektem polega na tym, że przedstawiamy mu nasze oczekiwania i potrzeby, mówimy czego chcemy, a czego nie, a ten na podstawie wspólnych wizji i naszych sugestii tworzy projekt. Jeśli ten nie odpowiada naszym założeniom, można go modyfikować aż do momentu, gdy wszystko okaże się być perfekcyjne. Jeśli chodzi o domy z drewna i własny projekt są tutaj również i pewne minusy. Jest nim na przykład to, że musimy liczyć się z wydłużonym czasem inwestycji. Nie mamy tutaj gotowego planu działania i możliwości przystąpienia do realizacji, ale musimy poczekać, aż dany architekt taką pracę dopiero wykona, a co za tym idzie czas realizacji danego zadania będzie zdecydowanie dłuższy. I kolejnym minusem jest cena. Musimy liczyć się z tym, że praca architekta sporo kosztuje, a więc to będzie dla nas kolejnym do kompletu wydatkiem. Czy nam wystarczy?

Kiedy już mamy projekt, możemy działać

A jeśli już decyzja o projekcie zapadła i mamy go przed sobą, czy to w opcji wziętej na gotowe, czy wykonanej przez naszego architekta, możemy przystąpić do pracy. Dana firma zajmuje się więc w pełni realizacją zlecenia. W pierwszej kolejności wybiera się najlepsze materiały, który muszą zostać poddane odpowiedniej obróbce. Przygotowuje się je, sprawdza czy są odpowiednie, a następnie tak piłuje i modyfikuje, by mogły one stworzyć kompletną całość naszego domu. Kiedy takie prace są już wykonane, następnym krokiem jest postawienie domu prowizorycznie na terenie firmy. Trzeba bowiem mieć pewność, że wszystkie elementy zostały odpowiednio pocięte i dopasowane, by w końcowym rezultacie dały możliwość postawienia idealnego domu dla swoich klientów. Domy z drewna są po takim etapie znowu demontowane i w częściach przewożone na działkę, na której mają powstać. Najpierw wylewane są murowane fundamenty i cokół, a następnie postawiony jest dom. W przypadku tego typu inwestycji liczy się przede wszystkim precyzja, która odgrywa niezwykle ważną rolę i bardzo duże znaczenie. Z im lepszą firmą mamy do czynienia, tym większa gwarancja, że nasze wymarzone miejsce do życia będzie po prostu idealne.

Zastanawiając się nad tym, czy wybrać domy z drewna czy postawić na domy murowane, warto wziąć pod uwagę wszelkie wady i zalety i skupić się na tym, co dla nas samych okaże się być najlepsze. Im lepszego dokonamy wyboru w ostateczności, tym większa pewność, że nasza przestrzeń do życia będzie po prostu idealna. To stanowi rzecz najważniejszą i na tym właśnie należy w pełni się skupić. Jedno jest pewne – wybór drewnianego domu to najlepsza inwestycja na całe nasze życie.