Welcome
Szczecin stacja kontroli pojazdów

Szczecin stacja kontroli pojazdów

Szczecin stacja kontroli pojazdów – nasza stacja kontroli pojazdów dysponuje nowoczesnym sprzętem kontrolnym. Całe nasze wyposażenie techniczne posiada certyfikaty, natomiast diagności przechodzą kursy doszkalające. Świadczymy wszechstronne usługi diagnostyczne w postaci przeglądów technicznych które potwierdzamy w dowodach rejestracyjnych: aut osobowych (w tym z instalacją gazową), ciężarowych, motocykli, przyczep, ciągników, quadów, pojazdów po montażu haka holowniczego, pojazdów zabytkowych. Ponadto na życzenie klienta nasi specjaliści wymieniają żarówki i dokonują różnych napraw ujawnionych usterek. Jeżeli samochód po kolizji drogowej został skierowany na przegląd techniczny nasi diagności wykonają szczegółową diagnostykę.

Kiedy na stację kontroli pojazdów w Szczecinie?

Nasze uprawnienia oraz urządzenia pomiarowe umożliwiają specjalistom przeprowadzanie dokładnej weryfikacji stanu technicznego każdego samochodu. Zapraszamy do naszej stacji kontroli pojazdów właścicieli aut wyposażonych w butle gazowe. W każdym przypadku pojazd znajdzie się w dobrych rękach, diagności dokonują pomiarów a ewentualne niedociągnięcia usuwają na życzenie klienta. Stali klienci naszej stacji kontroli pojazdów w Szczecinie docenili już wysoką jakość naszej pracy, rzetelne przeglądy techniczne i skuteczne naprawy w atrakcyjnej cenie.

Każdy właściciel samochodu lub jednośladu musi pamiętać o terminowym badaniu diagnostycznym, ponieważ jego brak może skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez policję. Czasami zdarza się, że auto jest holowane na policyjny parking i trzeba wpłacić sporą kwotę. Jeżeli pojazd ulegnie wypadkowi drogowemu i nie posiadał w tym czasie ważnego przeglądu technicznego, ubezpieczyciel może nie uznać roszczenia.

Przeglądom technicznym podlegają zarówno samochody nowe i używane, jednak te pierwsze najpierw po 3 latach a następnie po dwóch a drugie co rok. Zawsze kupując auto używane warto przyjechać na stację kontroli pojazdów w Szczecinie na dokładną diagnostykę, aby poznać jego stan techniczny.

Przeglądom technicznym podlegają wszelkie pojazdy

Każdy samochód sprowadzany do Polski do 3,5 tony a już wyrejestrowany za granicą podlega przeglądowi technicznemu. Właściciel powinien zgłosić się na stację kontroli pojazdów w Szczecinie z kompletem dokumentów. Diagnosta sprawdzi numer VIN, tabliczkę znamionową i przystąpi do badania technicznego. Pojazdy służące do nauki jazdy, przewozu osób TAXI, posiadające instalację LG muszą przejść przegląd techniczny każdego roku.

Zdarzają się takie sytuacje jak: wyjazd za granicę, na wczasy, sprzedaż auta i wtedy dodatkowe badanie diagnostyczne jest bardzo wskazane. Wiąże się to z bezpieczeństwem użytkowników. Fani żelaznych koni takich jak motocykle i skutery również muszą zgłaszać się na okresowe przeglądy techniczne. Diagnosta korzystając z profesjonalnych urządzeń: linia diagnostyczna, podnośnik analizator spalin z dymomierzem, wykrywacze nieszczelności instalacji gazowej, szarpaki, sprzęt do geometrii kół podaje szczegółowo usterki i wady auta lub motocykla.

Gdzie najlepiej wykonać przegląd techniczny auta?

Przegląd techniczny auta w zachodniopomorskim może wykonać certyfikowana stacja kontroli pojazdów w Szczecinie. To doświadczony zespół specjalistów który zdobył szerokie doświadczenie w tej branży i gwarantuje klientom rzetelne usługi diagnostyczne.

W naszej stacji kontroli wykonujemy takie prace jak:

  • Sprawdzenie oświetlenia.
  • Sprawdzenie szyb a także nadwozia pojazdu.
  • Sprawdzenie ogumienia.
  • Sprawdzenie hamulców.
  •  Sprawdzenie amortyzatorów.
  •  Sprawdzenie luzów w układzie kierowniczym i zawieszeniu.

Tylko profesjonalnie wykonany przegląd techniczny samochodu potwierdza jego dopuszczenie do ruchu.

Innowacyjne rozwiązania na stacji kontroli pojazdów w Szczecinie

Szczecin stacja kontroli pojazdów
Szczecin stacja kontroli pojazdów

Stacja kontroli pojazdów w Szczecinie jest uprawniona do przeprowadzania przeglądów technicznych wszelkich pojazdów. Ponadto jej zadaniem jest wykonywanie przeglądów cyfrowych tachografów, maszyn rolniczych i naczep. Nasza firma szczyci się najwyższą jakością świadczonych usług, zatrudnia tylko doświadczonych diagnostów i mechaników, którzy diagnozują i naprawiają wykryte usterki, dzięki czemu klienci nie muszą poszukiwać warsztatu samochodowego. Wszystkie wykonywane przeglądy techniczne rejestrujemy w systemie elektronicznym. Dbając o bezpieczeństwo użytkowników dróg wykonywane są badania techniczne które potwierdzają, że pojazd nie zagraża kierowcy, pasażerom oraz innym użytkownikom.  

Podczas przeglądu technicznego w naszej stacji kontroli pojazdów w Szczecinie sprawdzamy układy i podzespoły. Diagności zwracają dużą uwagę na odpowiednie ustawienie i działanie świateł. Ważne jest także skontrolowanie stanu szyb, karoserii oraz całego ogumienia. To wszystko odpowiada za bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Diagnosta ma obowiązek wykonania fotografii i opisu przeglądu technicznego, znalezione niedociągnięcia są rejestrowane w systemie. Jeżeli stwierdzono usterki oznacza to, że samochód nie przechodzi przeglądu a właściciel pojazdu ma obowiązek ich usunięcia w warsztacie samochodowym. Po czym wraca na stację kontroli pojazdów i przechodzi następne badanie techniczne.