Welcome
Transport międzynarodowy - profesjonalna usługa przewozowa

Transport międzynarodowy – profesjonalna usługa przewozowa

Transport międzynarodowy to najpopularniejsza forma przesyłania ładunków pomiędzy krajami na zlecenie klienta. To profesjonalna usługa realizowana przez doświadczone firmy logistyczne, posiadające rozbudowaną flotę pojazdów transportowych, przeznaczonych do przewozu osób, rzeczy oraz wszelkich ładunków, tzn. pod względem masy, gabarytów i kształtu. Ponadto wyspecjalizowany personel techniczny usługodawcy, dba o bezpieczeństwo przewozu ładunku klienta. Firmy spedycyjne realizują transport międzynarodowy zarówno poprzez drogę lądową, morską, jak i w ramach przesyłek powietrznych.

Czym charakteryzuje się profesjonalna firma transportowa

Firma realizująca transport międzynarodowy powinna dysponować zarówno rozbudowaną bazę logistyczną, jak i profesjonalnym personelem obsługowym. Usługa przewozu osób, rzeczy lub innych ładunków, powinna być realizowana kompleksowo, z jak najmniejszym zaangażowaniem klienta w załatwianie formalności. Oferta przewozowa firmy powinna być dostosowana do potrzeb klienta zarówno pod względem czasu przewozu, ilości przewożonego ładunku, jak i miejsca docelowego, do którego należy towar dostarczyć. Profesjonalna firma realizująca transport międzynarodowy oferuje swoim klientom przewóz towarów transportem drogowym, specjalistycznymi statkami towarowymi transportem morskim oraz drogą lotniczą samolotami transportowymi. Wybór metody przewozu towaru może być łączony i jego wybór zależy od decyzji klienta. Cena usług różni się w zależności od wybranej formy przewozu ładunku, jednak w przypadku dużych koncernów, dla których liczy się szybki czas przesyłki, transport lotniczy stanowi najczęstszy wybór spośród dostępnych środków transportu. Świetnie sprawdzają się kontenery 45 stopowe lub wynajęte kontenery morskie. Oferta przewozowa profesjonalnej firmy umieszczana jest na stronie internetowej, na której usługodawca szczegółowo opisuje zakres swoich usług. Klient może skontaktować się z biurem obsługi klienta, w celu uzyskania informacji w zakresie realizowanych usług przez firmę, lub otrzymania wstępnej wyceny przewozu towaru. Pojazdy transportowe firmy stanowią specjalistyczne pojazdy, dostosowane do dalekobieżnego przewozu ładunków zarówno wielkogabarytowych, jak i wieloelementowych. Przewóz ładunków odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz z najwyższą dbałością o nienaruszony stan ładunku.

Zakres usług firm realizujących transport międzynarodowy

W przypadku transportu międzynarodowego, realizowanego mieszanymi formami przewozu, tj. drogą lądową, morską i powietrzną, firma realizuje wszelkie formalności związane z podpisaniem dokumentów umożliwiających przejazd międzynarodowy, realizuje przeładunek towaru oraz dba o bezpieczeństwo przewożonego mienia klienta. Doświadczone firmy transportowe charakteryzują się profesjonalizmem wpływającym na szybki czas realizacji usługi, płynność przewozu mienia oraz fachową obsługę klienta, zmierzającą do nawiązania stałej współpracy. Zakres usług przewoźników międzynarodowych dotyczy przewozu wszelkich ładunków różniących się ze względu na sposób przewożenia, rozmiary oraz ciężar ładunku. Ponadto w ofercie firm znajduje się możliwość przewożenia towaru z użyciem chłodni lub specjalistycznych pojazdów ADR. Usługi przewozowe realizowane są przez wyszkolonych pracowników w zakresie transportu ładunków wszelkiego typu. Stałe szkolenie personelu firmy oraz dostosowywanie pojazdów do obowiązujących wymogów wpływa na zachowanie najwyższej jakości świadczonych usług przez przewoźnika. Transport międzynarodowy cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Firmy stale poszerzają zakres swoich usług, dostosowując je do wymagań klienta. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się przesyłki lotnicze, które cechują się szybkim czasem dostawy oraz bywają dostępne w okazyjnych cenach, na co wpływa wciąż rosnąca konkurencja w branży transportowej.

Polecamy:

Spedycja w transporcie międzynarodowym

Transport międzynarodowy realizowany jest również w ramach spedycji. Spedycja dotyczy przemieszczenia towaru z punktu odbioru do punktu dostawy, poprzez określone środki i metody transportu. Jej głównym celem jest planowanie przewozu mienia klienta oraz zaangażowanie właściwie przygotowanych firm transportowych do realizacji zlecenia. Na profesjonalne usługi firm spedycyjnych stale rośnie zapotrzebowanie wśród największych przedsiębiorstw realizujących wielomilionowe kontrakty biznesowe. Transport międzynarodowy to przedsięwzięcie wymagające zarówno wiedzy planistycznej, jak i dobrej organizacji w działaniu. W branży transportowej powstaje coraz więcej firm spedycyjnych oferujących przewóz krajowy i międzynarodowy. Spedytor odpowiada za prawidłową realizację zlecenia, ze względu na to, że do niego właśnie należy dbałość o interes klienta. To on dobiera właściwy transport i drogę dowozu mienia klienta oraz załatwia wszelkie formalności związane z transportem międzynarodowym. Spedytorami są zazwyczaj osoby posiadające duże doświadczenie w branży. Wieloletnia działalność wpływa na pozyskanie niezbędnych kontaktów oraz znajomość funkcjonowania rynku. Spedytorzy działają we własnym imieniu lub na zlecenie za odpowiednią opłatą.

Krasnal Przeprowadzki
Aleja Wiśniowa 36a
53-137 Wrocław
536 284 408
www.przeprowadzki-wroclaw-24.pl
LIDERPAK przeprowadzki
ul. Siennicka 25B
80-758 Gdańsk
511 835 132
www.liderpak.pl