Welcome

Wybierz bieliznę idealną.

Wiele osób nie poświęca wystarczającej uwagi przy wybieraniu odpowiedniego rodzaju i rozmiaru bielizny. Jest to duży błąd. Często zapominamy, że nasza bielizna damska jest tak samo ważna, a nawet ważniejsze niż nasza odzież wierzchnia, i że musimy zwracać taką samą uwagę na odpowiednie dobranie bielizny, jak na wybór pozostałych części garderoby. W dzisiejszym artykule skupimy się głównie na damskiej bieliźnie oraz poradzimy wszystkim paniom (a może i panom), na co zwrócić uwagę podczas zakupów, oraz jak zadbać o odpowiedni wybór i higienę bielizny.

Bielizna a typ figury. Zobacz, który biustonosz wybraćRodzaje damskiej bielizny

Wybór odpowiedniego typu damskiej bielizny to pierwszy i najważniejszy etap całego procesu. Obecnie na rynku panie mogą bardzo szerokie pole manewru i swobodnie mogą wybierać pomiędzy rodzajami, które im najbardziej odpowiadają. Najpopularniejszym z nich są tzw. figi. Są zazwyczaj bardzo wygodne i uniwersalne. Z całą pewnością każda z pań ma je w swojej garderobie. Występują w trzech różnych wersjach: pełnej, “rio” oraz “tanga”.

Inną opcją dla pań są tzw. szorty, czyli damska wersja męskich bokserek. Różnią się one przede wszystkim tym, że są znacznie bardziej kobiece i podkreślają kształty. Podobnie jak męska wersja, są również bardzo wygodne i dobrze dobrane sprawdzą się w każdej sytuacji.

Równie popularnym rodzajem bielizny damskiej są tzw. stringi. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu były prawdziwym hitem i nowością wśród pań. Dziś nie są już jednak w żadnym stopniu uznawane za coś specjalnego. Są one zdecydowanie najważniejszym rozwiązaniem, jednak przy ich wyborze trzeba zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie, ponieważ w innym wypadku mogą się okazać bardzo niewygodne.

Najlepsze materiały

Materiał damskiej bielizny

Poza wyborem odpowiedniego rodzaju bielizny nie mniej ważnym czynnikiem w zapewnieniu sobie wystarczającej wygody jest ich materiał. Tutaj również panie mają szerokie pole wyboru. Aby ocenić, czy materiał, z którego wykonana jest bielizna damska jest odpowiedni, trzeba porównać, jak bardzo różni się od skóry. Idealny materiał zachowuje się podobnie jak ona. To znaczy, przepuszcza powietrze i nie podrażnia ciała. Warto tutaj zdecydować się na naturalne materiały np. bawełnę lub len. Dobrze sprawdzi się także bielizna damska trykotowa. W przypadku wytwarzania biustonosz często wykorzystuje się sztuczne materiały np. poliamid, który jest elastycznym i wytrzymałym materiałem, dzięki czemu może pomóc w uatrakcyjnieniu sylwetki.

Wskazówki dotyczące komfortu i higieny

  • Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy zakupie jest to, aby bielizna była oddychająca
  • Bielizną damska powinna być wygodna. Nie może być zbyt luźna ani zbyt ciasna i zdecydowanie nie powinna podrażniać skóry.
  • Nie noś tej samej bielizny dłużej niż jeden dzień.
  • Ogranicz wykorzystanie swojej fantazyjnej bielizny, takiej jak np. stringi do specjalnych okazji, ponieważ bakterie mogą szybko przejść do obszaru pochwy i powodować choroby.
  • Regularnie pozbywamy się starej bielizny. Wyrzucanie poszczególnych kompletów co 6 miesięcy lub rok to świetny pomysł.
  • Staraj się trzymać bieliznę wykorzystywaną podczas okresu w osobnym miejscu.

Pomimo tego, że wiele osób mylnie postrzega bieliznę jako coś nieznaczącego, to zawsze zaleca się kupowanie i używanie bielizny z wysokiej jakości marek, a nie tych dostępnych na rynku po najniższej cenie.

Najlepiej wybieraj bieliznę z jednej marki i produkty tej firmy noś na co dzień. Nie ograniczaj się jednak do jednego rodzaju i materiału. Eksperymentuj z fantazyjnymi wariantami-w ten sposób nie będziesz musiał się martwić o rozmiary.

Gdzie kupować bieliznę damską?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Warto jednak wspomnieć o dynamicznie rozwijającym się internetowym handlu bielizną damską, z którego coraz chętniej korzystają kobiety w Polsce. Jak pokazują wyniki badań, z roku na rok rośnie udział sprzedaży internetowej w przychodach osiąganych przez sklepy z bielizną. Polki doceniają nie tylko wygodę i komfort zakupów online, ale również szeroki asortyment.

Bieliznę damską teraz można kupić,  nie tylko w dużych sieciach odzieżowych sprzedających swoje produkty z pomocą internetu, ale również w wyspecjalizowanych sklepach online tylko z bielizną. To drugie rozwiązanie ma swoje ogromny plusy. Podstawowym jest rozszerzona oferta produktów spośród których można wybierać. Dostępnych jest wiele modeli wykonanych z różnych materiałów, tekstury, a także w szerokiej palecie kolorów.

Ostatnim rozwiązaniem pozostają stacjonarne sklepy z bielizną damską, które ciągle są chętnie odwiedzane przez kobiety w różnym wieku. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest możliwość przymierzenia czy też szczegółowego dopasowania bielizny do własnego ciała. Na miejscu, z pomocą przychodzą, wyspecjalizowani sprzedawcy, którzy doradzą, jaki model wybrać. To również idealne miejsca do porównania między sobą kilku modeli bielizny. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku bielizny erotycznej – cieszącej się coraz większą popularnością wśród kobiet.