Welcome
Wybór funkcjonalnych rolet okiennych

Wybór funkcjonalnych rolet okiennych

Wybór funkcjonalnych rolet okiennych – w naszych domach chcemy zadbać o jak najlepszą aranżację wnętrz. Często zastanawiamy się, jakie rozwiązania wprowadzić, aby były one nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Czasami mamy niemały dylemat, ponieważ wybór rozmaitych produktów na rynku jest bardzo szeroki. Duże znaczenie odgrywa nasza oprawa okienna, ponieważ nadaje ona charakteru całemu pomieszczeniu.

Zadbaj o wygląd swojego okna wybierając odpowiednie rolety

Okno w naszym domu zwykle ma duży potencjał aranżacyjny, dlatego warto dobrze przemyśleć, w jaki sposób go wyodrębnić. Okno stanowi dobre miejsce na firanę dekoracyjną i zasłonę. Na parapecie często ustawiamy kwiaty doniczkowe. Wszystko to nadaje wnętrzu wyjątkowości i indywidualnego rysu. Duże znaczenie ma dla nas to, aby zapewnić sobie w domu intymność i uchronić się przed niechcianym wzrokiem sąsiadów. Dlatego chcemy, aby zasłony dobrze zaciemniały nas przed tym, co na zewnątrz. Z tej roli świetnie wywiążą się rolety okienne. Możemy wybierać wśród bardzo dużego asortymentu. Dobrze jest więc wcześniej przemyśleć, jakiego efektu oczekujemy, aby wiedzieć jaki model będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Dużą popularnością cieszą się rolety dzień – noc, ponieważ są bardzo funkcjonalne. Zapewniają całkowite zasłonięcie okna lub tylko częściowe. Charakterystyczne poziome pasy pełnią również rolę dekoracyjną.

Kolorystyka i jej znaczenie

Wybór funkcjonalnych rolet okiennych
Wybór funkcjonalnych rolet okiennych

Ważny jest dla nas kolor. Chcemy, aby wszystkie barwy w naszym pomieszczeniu świetnie się ze sobą komponowały i dlatego nie dobieramy zbyt wielu odcieni. Na ogół wolimy umiarkowaną barwność i naturalną kolorystykę, które sprawiają, że znacznie łatwiej jest dopasować do siebie zarówno meble, jak i dekoracje. Ciemna roleta sprawdzi się szczególnie dobrze tam, gdzie zależy nam na mniejszym dopływie promieni słonecznych. Często ciemne rolety okienne wybieramy do naszych sypialni, gdzie zależy nam na najwyższym stopniu komfortu. Często wieczorem, kiedy słońce już zachodzi, próbujemy stworzyć w domu przyjemny klimat – zasłaniając okno i zapalając świece lub włączając lampy o punktowym oświetleniu. Jest to szczególnie popularne zimą, kiedy dni są krótkie, a noce długie. Dobre zaciemnienie pomieszczenia zapewniają rolety okienne zewnętrzne, które są również przeciwwłamaniowe.

Funkcjonalnie i z klasą

Niezależnie od tego,  czy mieszkamy w małym kameralnym mieszkaniu czy przestronnym domu, chcemy wybierać to, co odpowiada naszym oczekiwaniom. Nawet najbardziej wymagające osoby, mogą znaleźć takie produkty, które spełniają ich potrzeby. Niezależnie od tego czy preferujemy nowoczesny minimalizm, stawiamy na tradycyjne wybory, czy z chęcią nawiązuje do stylu retro – wśród bogatego asortymentu produktów znajdziemy mnóstwo propozycji. Warto wcześniej określić swoje wymagania i wiedzieć, czego chcemy. Często zdarza się, że brakuje nam inspiracji lub potrzebujemy rady specjalistów. Warto wtedy poprosić kogoś o pomoc, a wskaże nam na pewno detale, które są warte uwagi. 

Solidne materiały i rola profesjonalnego montażu

Dobrze jest przy wyborze rolet okiennych zwracać uwagę na jakość ich wykonania. Solidność oraz materiały spełniające najwyższe standardy pozwolą nam długo cieszyć się o roletami. Będą przecież używane codziennie, dlatego cały mechanizm oraz materiał rolety powinny być jak najlepsze. W przeciwnym wypadku, możemy być rozczarowani jakością, a roleta może nie spełniać dobrze swojej funkcji. Ważną sprawą są dokładne wymiary okna. Musimy dokładnie zmierzyć szerokość i wysokość okna, zgodnie z zaleceniami danego producenta rolety. Jeśli mamy z tym kłopot to wiele punktów stacjonarnych oferuje pomoc w dokonaniu pomiarów, a następnie montażu rolety okiennej. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które wolą zapłacić za kompleksowo wykonaną usługę niż dokonać błędnych pomiarów, a co za tym idzie wybrać roletę, która nie będzie odpowiednia dla wnętrza. Choć może wiązać się to z wyższym kosztem to mamy wtedy pewność, że dostaliśmy dokładnie to, czego oczekujemy. Należy również przemyśleć czy w całym domu chcemy zdecydować się na jedno rozwiązanie.

Rolety – wybór ponadczasowy do każdego wnętrza

Zazwyczaj wybierając rolety okienne zewnętrzne zakładamy je w oknach całego domu. Wygląda to estetycznie i jest bardzo wygodne. Kiedy natomiast zakładamy rolety wewnątrz mieszkania możemy zastanowić się, czy w każdym pomieszczeniu jednakowa kolorystyka i stylistyka będą odpowiednie. Być może będziemy woleli w kuchni czy w salonie zrezygnować z rolet na rzecz firan i zasłon, a zamontować je tylko w sypialniach i dziecięcych pokojach. Wybór należy do nas, a różnorodność produktów sprawia, że z pewnością znajdziemy to, co okaże się nie tylko funkcjonalne, ale również piękne. Zarówno miłośnicy minimalizmu, jak i tradycyjnych form stylistycznych, mogą zdecydować się na połączenia, które będą oryginalną kompozycją. To właśnie detale nadają naszym domom pożądanego charakteru. Dlatego warto poświęcić im odpowiednią ilość uwagi, a efekt naszych starań z pewnością będzie zadowalający.