Welcome
Zmywarka Beko DVN05320W - recenzja

Zmywarka Beko DVN05320W – recenzja

Już dawno minęły czasy, w których trzeba było zmywać ręcznie, dopieszczając czystość każdego kolejnego naczynia. Również u mnie w domu dawno zagościła zmywarka, z której korzysta się na co dzień. Jest sprzętem wygodnym, praktycznym i naprawdę oszczędzającym czas. Z tym, że moja własna popsuła mi się jakiś czas temu. Od sześciu miesięcy korzystam z nowej, a moim wyborem padła zmywarka Beko DVN05320W. Jak sprawdza się w akcji? Co mogę powiedzieć na jej temat po takim czasie użytkowania? Zapraszam do mojej recenzji, w której zaprezentuję nie tylko moje pierwsze wrażenia ściśle z nią związane, ale też pokażę, jak sprawdza się przy codziennym jej użytkowaniu.

Zmywarka Beko DVN05320W – pierwsze wrażenia

Zmywarka Beko DVN05320W - recenzja

Dopiero po tym, jak w moje ręce trafiła zmywarka Beko DVN05320W dowiedziałem się, jak wielkim minimalizmem się ona odznacza. Jeżeli chodzi o wygląd – jest cała biała i niewiele więcej można powiedzieć na jej temat. Kompletny minimalizm sprawia, że pasuje do kuchni minimalistycznych oraz nowoczesnych. W mojej odnalazła się świetnie – zwłaszcza, że kuchnię mam zabudowaną właśnie w białym kolorze. Pierwsze wrażenia związane z obcowaniem z nią okazały się być bardzo przyjemne. Okazała się być zmywarką porządną, choć właśnie minimalistyczną. Szczególną uwagę przykuło do siebie wnętrze, którego dno zostało wykonane ze stali nierdzewnej. Wiedziałem, że to ono zazwyczaj jest problemem, dlatego zwróciłem na to uwagę – wiedziałem też, że to w tym konkretnym modelu sprawdzi się w akcji. Nigdy nie wziąłbym już zmywarki z plastikowym dnem – zwłaszcza, że wiem, jaką ma ono tendencję do zbierania nie tylko zabrudzeń, ale i uszkodzeń.

Pierwsze przestudiowanie dołączonej do zmywarki instrukcji dostarczyło mi wszystkich niezbędnych informacji na temat jej obsługi. Okazała się ona banalnie prosta – uważam, że nawet osoba lewa jeżeli chodzi o nowocześniejsze technologie byłaby w stanie sobie z nią poradzić. Zwłaszcza, że całością operuje się w obrębie zaledwie jednego mechanizmu.

Zmywarka Beko DVN05320W w akcji – jak wypada przy codziennym użytkowaniu?

Wiele miesięcy codziennego użytkowania dobitnie udowodniło mi, że zmywarka ta radzi sobie bardzo dobrze przy codziennym użytkowaniu. Już teraz mogę powiedzieć, że w tej półce cenowej nie ma innego tak funkcjonalnego modelu. Na uwagę zasługuje przede wszystkim to, że:

  • jest urządzeniem bardzo ekonomicznym – pierwszy raz spotkałem się z sytuacją, w której zmywarka wykorzystuje powietrze nagrzane przy zmywaniu, by wysuszyć naczynia uprzednio przez nią umyte. Oznacza to, że wyciągając naczynia ze zmywarki są one już suche – nie trzeba w żaden sposób ich wycierać. Mimo, że system Hot Air może być uważany przez niektórych za taki będący zaledwie hasłem reklamowym, rzeczywiście sprawdza się w akcji i poprawia komfort codziennego użytkowania tej zmywarki;
  • myje bardzo szybko – każde pojedyncze mycie trwa niecałą godzinę. To naprawdę bardzo szybko – w szczególności w porównaniu do innych modeli tego typu urządzeń. Stale ten sam czas pozwala dokładnie oszacować, kiedy dokładnie będzie można ponownie korzystać z uprzednio brudnych naczyń i moim zdaniem jest tym, co po prostu ułatwia codzienne życie;
  • w zmywarce można zmywać połowę wsadu – nie trzeba jej wypełniać w całości. Wcześniejsze jej uruchomienie pozwoli zaoszczędzić dużo czasu, a jednocześnie nie stracić na ekonomiczności. Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych zmywarek tutaj rozmieszczenie przedmiotów przeznaczonych do zmywania jest absolutnie dowolne;
  • posiada wygodny wyświetlacz, który nie wyświetla całego mnóstwa informacji. To wielki plus, gdyż pozwala na szybkie opanowanie obsługi urządzenia. Jak już wcześniej wspomniałem, nie oczekuje się od niego nie wiadomo czego, a zaledwie skutecznego zmywania. Wyświetlacz ma zatem pokazywać czas, jaki pozostał do jego zakończenia – nie ma potrzeby uzyskiwania jakichkolwiek informacji.

Przez cały mój okres użytkowania tej zmywarki, który jeszcze trwa (stała się ona moim podstawowym sprzętem właśnie do zmywania) nie miałem z nią absolutnie żadnych problemów. Nie wyskakiwały w niej żadne błędy, a każde zmywanie odbywało się zgodnie z planem i założeniami. Jestem z niej bardzo zadowolony, bo nie odciąga mojej uwagi. Nie muszę się martwić, czy dobrze wykona swoją pracę i czy poprawnie ją ustawię. Wszystko jest uproszczone do maksymalnego stopnia, a jedynym, czym muszę się przejmować jest to, by po prostu uzbierać naczynia, aby pojawiła się potrzeba skorzystania z niej.

Podsumowanie

Zmywarka Beko DVN05320W jest urządzeniem, z którego jestem zadowolony i które użytkuję już od dłuższego czasu. Sprawdza się w akcji genialnie i “robi swoją robotę”, na co zwracam szczególną uwagę. Mógłbym bowiem mówić mnóstwo rzeczy na temat jej funkcjonalności (co zresztą zrobiłem), ale też operować wokół sloganów używanych przez producenta podczas jej promowania (większość z nich pokrywa się z rzeczywistością). Tak naprawdę jednak największe znaczenie ma to, że po prostu radzi sobie ze zmywaniem nawet największych, najbardziej uporczywych i najmniej przystępnych zabrudzeń.