Welcome

Kolorowe skarpetki – kolekcja radości w najlepszym stylu

Kolorowe skarpetki – kolekcja radości w najlepszym stylu. Białe, szare, czarne… Kiedy wnętrze szuflady ze skarpetkami wygląda jak ekran czarno-białego telewizora, najwyższy czas to zmienić. I przekonać się jak wielką moc ma kolor – również (a czasem nawet zwłaszcza) w przypadku skarpetek!

Popularność kolorowych skarpetek, nie bez powodu rośnie z dnia na dzień. Wśród dziewcząt i kobiet, chłopców i mężczyzn, bo wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Liczy się efekt: wspaniały nastrój i pewność siebie.

Dawno, dawno temu…

Mało kto wie, że dzieje kolorowych skarpet zaczynają się naprawdę dawno, dawno temu. Ich historia bierze swój początek w czasach Leonarda da Vinci. Oto moda XVI-wieku nakazuje ówczesnym elegantom nosić krótsze niż dotąd spodnie… By nie gorszyć otoczenia widokiem gołych łydek, panowie zaczęli nosić pończochy w różnych kolorach.

Dopiero w czasach oświecenia, barwy pończoch stały się bardziej stonowane. Ta kolorystyczna powściągliwość obowiązywała ściśle przez dwa kolejne stulecia. Aż do połowy dwudziestego wieku, kiedy to pewnego dnia w Ameryce, przeciw tym i innym ograniczającym konwenansom, zbuntowali się beatnicy. Jednym z wyrazów ich sprzeciwu było zakładanie skarpetek o najróżniejszych kolorach i w najbardziej wymyślne wzory. Spodobało się to bardzo polskim bikiniarzom, dlatego niedługo później, również w kraju nad Wisłą, można było spotkać niejednego osobnika w (szokująco jak na tamte pozbawione barw czasy) kolorowych skarpetkach. Wielobarwne wzory na skarpetkach szybko też stały się znakiem rozpoznawczym wielbicieli jazzu…

Męskie skarpetki zdradzają sekrety właścicieli

W dzisiejszych czasach kolorowe skarpetki nikogo nie dziwią, zwłaszcza, że coraz chętniej noszą je indywidualiści, którzy świetnie orientują się w obowiązujących trendach. Mało tego, kolorowych skarpetek nie brakuje w garderobie panów, którzy wyróżniają się na tle innych nietuzinkową osobowością i wcale się tego nie wstydzą. Okazuje się też, że mężczyźni, którzy noszą kolorowe skarpetki nie mają nic wspólnego z infantylnymi, bujającymi w obłokach, wiecznymi chłopcami. To osoby, których umysł i dusza pełne są odwagi. A w ich dążeniu do celu, bardziej niż stereotypy liczy się satysfakcja z osiągniętych rezultatów. Dlatego nie brak im pewności siebie i spokoju o jutro. Po prostu wiedzą, że sobie poradzą i śmiało stawiają czoła wyzwaniom zarówno w życiu zawodowym i prywatnym.

Co więcej, styliści specjalizujący się w modzie męskiej przestrzegają, by pod żadnym pozorem nie łączyć garnituru i białych lub buro-nudnych skarpetek. Elegancja na miarę XXI wieku wymaga indywidualnego charakteru. Odważny kolor i ciekawy motyw na skarpetce to detal, który podkreśli całość każdej męskiej stylizacji. Na co dzień i podczas wyjątkowych okazji.

Kolorowe skarpetki damskie. I jest pięknie!

Większość kobiet wie doskonale, że na wielką radość życia składają się małe radości i radostki. To mistrzynie, które potrafią ładować akumulatory przy małej filiżance ulubionej kawy, cieszyć się z pierwszego wiosennego fiołka, uspokajać nawet od krótkiego spojrzenia na laurkę od swej pociechy. Coraz więcej pań uwielbia też moment, kiedy może włożyć swoje ulubione kolorowe skarpetki. Są idealne na uczelnię oraz do pracy z małymi dziećmi a także na salę zabaw z własną pociechą. I cudowne po powrocie do domu, z biur i zza biurek, gdzie dress code jest bezlitosny dla nawet najmniejszej odrobiny kolorowego szaleństwa.

Czerwony jak soczyste truskawki, pomarańczowy jak nagietki w ogródku babci, błękitny jak niebo w beztroskie wakacje, zielony jak majowe liście – kolory są ważne, bo budzą całą gamę pozytywnych wspomnień i skojarzeń. Tak samo wesołe kropki, romby, szlaczki, bajkowe postacie. Szalone pary skarpetek nie do pary, różniących się od siebie motywami… Tak, na kolorowe skarpetki nigdy jest za późno.

Kolorowe skarpetki – niebanalny pomysł na prezent

Do niedawna trudno było wyobrazić sobie nudniejszy prezent niż do bólu praktyczne skarpetki. Odkąd furorę robią kolorowe skarpetki – wszystko się zmieniło! Dzięki ogromnej ofercie bez trudu dobierzemy kolory i wzory idealnie dopasowane do charakteru i zainteresowań osoby, której chcemy sprawić radość. I którą chcemy zapewnić o naszej trosce o jej komfort. Uwaga, poszukiwanie idealnych kolorowych skarpetek potrafi wciągnąć jak ulubiony serial. Kto nigdy tego nie robił, niech przygotuje się na najbardziej zaskakujące odkrycia. Kropki, serduszka, trójkąty ale i moro-łatki, kostki cukru, filiżanki, apetyczne muffiny, rozmaite postacie zwierząt i roślin – to tylko przykłady wzorów na skarpetkach. Prócz obrazów, skarpetki mogą być również opatrzone zabawnym napisem. To świetny prezent nie tylko z okazji Dnia Skarpetki (21 marca), ale i na urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, Dzień Ojca, gwiazdkę a nawet Święto Zakochanych. Zresztą, wypatrzone, idealne skarpetki można wręczać również bez okazji – zawsze kiedy chcemy wywołać uśmiech na twarzy syna, córki, mamy, taty, siostry, brata lub drugiej połówki. Zwłaszcza, że cena kolorowych skarpetek jest zdecydowanie niższa niż koszt jedwabnych pończoch czy eleganckiego krawata…