Welcome
Czy na Pyrkon robić cosplay

Czy na Pyrkon robić cosplay

Czy można spełnić swoje marzenie o staniu się na chwilę swoją ulubioną postacią? W niesamowitym świecie cosplayu jest to całkiem realne. Jeśli chce się stworzyć własne rekwizyty i kostiumy cosplay, poznać szereg technik, które pomogą wcielić w życie swoje pomysły warto wybrać się na maskaradę. Żaden festiwal fantastyki nie może się obyć bez wielkiego show cosplayowego, w którym bierze udział coraz więcej osób.

Z roku na rok poziom cosplayerów jest coraz wyższy, zdjęcia są coraz bardziej zróżnicowane, a rękodzieło i kostiumy niezmiennie zachwycają kunsztem i jakością wykonania. Czy na Pyrkon robić cosplay? Jak najbardziej, to najlepsze miejsce w Polsce na zaprezentowanie swojego kostiumu cosplayowego a nawet wygranie Grand Prix konkursu.

Cosplay na Pyrkon?

Jeżeli cosplay https://www.cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/materialy/kleje/tasmy-kleje/ to przede wszystkim na Pyrkon, czyli festiwalu fantastyki. Jest on organizowany na terenie targów poznańskich i stał się najdonioślejszym wydarzeniem dla miłośników wcielania się w postacie z ulubionych komiksów, bajek, gier komputerowych. Każdego roku maskarada przyciąga uczestników w kostiumach mangi, druidów, księżniczek, wojowników itd. Piękne kolorowe stroje zachwycają kunsztem wykonania i przyciągają uwagę nie tylko jurorów konkursu za najciekawszy cosplay. Wszyscy doceniają pomysłowy projekt wykonany własnoręcznie, prezentację sceniczną indywidualną i grupową.

Dlatego na pytanie – czy na Pyrkon robić cosplay, może być tylko jedna odpowiedź – tak, to najlepsze miejsce na zaprezentowanie siebie, swojej kreatywności i umiejętności aktorskich. Wystarczy przyjść na ten festiwal jeden raz, aby przez cały rok oczekiwać na kolejny. Czym byłby Pyrkon bez cosplay? Po prostu by nie istniał. To fani tego nurtu wzbogacają i upiększają każde wydarzenie i nie dotyczy to tylko festiwalu, ale również innych imprez, w których mottem są przebieranki i gra kostiumowa.

Czym jest cosplay i dlaczego zachwyca?

Cosplay to hobby, takie jak maskarada, kiedy ludzie przebierają się w kostiumy znanych postaci z kreskówek i gier video, filmów, książek, legend itp. Można śmiało powiedzieć, że współczesny cosplay to subkultura z własnymi niepisanymi zasadami, nakazami i tradycjami. Pomimo tego, że termin cosplay ma korzenie japońskie, wcale nie pochodzi ze Wschodu. Po raz pierwszy Amerykanie zaczęli bawić się takimi grami, a tę rozrywkę nazwano grą kostiumami. Z reguły w takich grach przeważały różne postacie, jednak często można było przedstawić prawdziwe gwiazdy popu. Ludzie, którzy uprawiają to hobby, nazywani są cosplayerami. Kiedyś były całe trupy aktorów. Ale dzisiaj, wraz z wszechobecnością Internetu, cosplay można zobaczyć na festiwalach nie tylko w Japonii czy USA ale także w Polsce na Pyrkon. Również fani cospleyu są widoczni podczas sesji zdjęciowych i wideo. Na festiwalu fantastyki w Poznaniu podobnie myślący ludzie gromadzą się i demonstrują sobie nawzajem swoje umiejętności.

Dlaczego cosplayerzy kochają maskaradę?

Każdy fan cosplayu https://www.cosplaycraft.pl/ pragnie zaprezentować uszyty przez siebie kostium na festiwalu aby oceniło go jury i nagrodziło za przemyślany projekt i doskonałe odwzorowanie kreowanej postaci. Dlatego na Pyrkon warto robić cosplay, ponieważ można wziąć udział w konkursie i zostać docenionym za wprowadzone różne urozmaicenia w stroju, nietuzinkowe detale, hafty, zdobienia itd. Można puścić wodze fantazji, ponieważ odwzorowanie postaci z gier komputerowych nie musi opierać się na głównym wizerunku, ale także na skórkach, których jest przecież wiele dla danego bohatera.

Czy na Pyrkon robić cosplay
Czy na Pyrkon robić cosplay

Czy tylko dorośli mogą zostać cosplayerami na Pyrkon? Na szczęście nie tylko, również młodzi ludzie mają prawo uczestniczenia w festiwalu i konkursie, wystarczy zgoda rodziców. Dorośli często pomagają swoim dzieciom w stworzeniu kostiumu i wkładają w to nie tylko pieniądze, ale również serce. Osoby, które nie chcą być uczestnikami konkursu, również mogą wziąć udział w tej maskaradzie. Każdy może włożyć uszyty przez siebie lub kupiony kostium i spacerować po terenie targów poznańskich budząc podziw.

W cospley to jest świetne, że nie ma ograniczeń wiekowych, każdy może przygotować strój i zaprezentować postać, którą kocha od dzieciństwa lub polubił niedawno. To również doskonała forma spędzania czasu ze swoimi dziećmi, bawieniu się w gry kostiumowe i rodzinną rywalizację. Na festiwalu zawierane są nowe znajomości, uczestnicy dzielą się swoimi doświadczeniami i tworzą grypy cosplayerowe. Czy każdy może wziąć udział w konkursie na Pyrkon? Tylko wcześniej zgłoszeni uczestnicy, którzy przygotują kostium własnoręcznie i w odpowiedni sposób zaprezentują go na Sali Ziemi w Poznaniu.

Cosplay w Poznaniu na festiwalu fantastyki

Pyrkon należy do największych festiwali fantastyki organizowanych w Europie, gdzie każdy fan gier komputerowych, komiksów, kreskówek może przeobrazić się w swojego ulubionego bohatera. To jego kawałek Ziemi, na którym czuje się kimś innym i jest mu z tym bardzo dobrze. Ile trwa maskarada na Pyrkon? Aż 56 godzin, przez które nieustannie trwa zabawa, odbywają się pogadanki na temat cosplay, uczestnicy grają w różne gry, oglądają ciekawe wystawy. To tutaj można kupić przepiękne wyroby rękodzielnicze, gadżety, które będzie można wykorzystać do wykonania kostiumu. Na Pyrkon odbywają się spektakle teatralne, pokazy i koncerty, które mogą stać się inspiracją do odtworzenia danej postaci. Do Poznania przyjeżdżają twórcy gier, komiksów, autorzy książek i aktorzy, dzięki czemu można spotkać swojego idola.